Нардеп Фріс пояснив, для чого фірма доньки взяла в оренду 10 га лісу


26 вересня голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук підписала розпорядження про виділення двох лісових ділянок у користування на 49 років.

Одну з них - у Марковецькому лісництві, виділили для компанії ТОВ "ІНТЕРВІЗА", основною діяльністю якої, за даними держреєстрів, "функціювання атракціонів і тематичних парків". Серед власників компанії - Фріс Еліна Ігорівна, донька народного депутата Ігоря Фріса (обраний від ПП «Слуга народу»). Також бенефіціаром ТОВ «Інтервіза» вказаний Ісаєнко Андрій Ігорович (25%), засновниками -  Макаренко Артем Леонідович (16,5%), Панасюк Олександр Васильович (16,5%), Скирбашевська Тамара Василівна (17%).

Після публікацій у ЗМІ нардеп Ігор Фріс пояснив, для чого компанії, де серед засновників його донька, виділили 10 га лісу неподалік Івано-Франківська.

"Не мав наміру виправдовувати і виправдовуватись, але публічність і посада вимагають надати пояснення, що ж це відбулося і для чого взагалі це все. Трохи більше як рік назад, мої діти вирішили започаткувати з друзями окремий проект. Вони в принципі дорослі дівчата. Живуть окремо і мають власний бізнес вже давно. Декларують доходи і платять податки.

Мета нового проекту - соціально-екологічна. Екопарк з притулком для тварин. Просвітницькі екскурсії. Етнос Галичини. Історія та екотуризм. З цією метою вони підшукували територію, яка б була не далеко від Франківська і відповідала певним критеріям. Вода для тварин. Ліс. Різні локації та рельєф. Передивилися 4-5 ділянок і зупинилися на Марковецькому лісництві. Підготували інвест-проект. Розробили локації. Логістику та перспективний план для відтворення та збереження тварин. Організували юридичну особу від якої подали заяву до лісгоспу.

Є така 18 стаття в лісовому кодексі, яка визначає порядок тимчасового користування лісами. Не передача їх у власність. ЛІСИ НЕ МОЖУТЬ ПЕРЕДАВАТИСЯ У ВЛАСНІСТЬ. БУЛИ Є І БУДУТЬ ВЛАСНІСТЮ ДЕРЖАВИ. А саме в тимчасове користування", - написав народний депутат.

Фріс відзначив, що при тимчасовому користуванні є заборони: 

Земля залишається в державній власності і іі заборонено вилучати.

Ліс залишається в державній власності і ніхто крім держави не має на нього права.

Дерева рубати заборонено

Будівництво будь-яких капітальних споруд заборонено.

Тимчасовий лісокористувач не має права передавати лісові ділянки в тимчасове користування іншим особам.

"Все що можливо при рекреації - парк з лавочками, вольєри для тварин, доріжки, тимчасові елементи, прогулянкові зони. Не більше. Думаю всі були в парках. При цьому мають бути дотримані відповідні екостандарти для тварин і багато чого іншого. Парк з тваринами, до речі тут мали бути не дикі тварини, має багато стандартів також.

Ось з цими ідеями і баченням 5 молодих людей (одним з яких дійсно є моя дитина) сформували весь проект і пішли по інстанціям. Це зайняло в них якісь час. Точно не пам’ятаю, можливо до 4-5 місяців. Погодили. Складно. Але погодили. По дорозі хотіли вже відмовитись, бо кількість паперів зашкалювала.

Але…Ідея цікава та й на їх думку точно мало бути цікаво для мешканців міста та гостей Прикарпаття. Тому пройшли цей шлях. Коли я взнав за проект то зрозумів, що це буде щось на кшталт еко парку в Харкові. І повністю підтримав таке рішення.

До речі ідея, яка прийшла їм під час роботи над проектом - спробувати прилаштувати і тих звірів, які постраждали під час війни на Харківщині в еко-парку в нас на Прикарпатті. Десь все було так і в таких рамках. Повторюю - земля і ліс лишилися у власності держави і ніхто не міг і не зможе отримати їх у власність", - переконує народний депутат.

Читайте також: Головний лісник Прикарпаття не знає кому і навіщо виділили ліс на 50 років

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.

Завжди цікаві новини!