Правда про фінансову спроможність наркоцентру є далекою від реальності, - голова медичної комісії облради
В четвер, 15 квітня відбулося чергове планове засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
Серед іншого, депутати заслухали лист директора КНП «Прикарпатський наркологічний центр про недопущення реорганізації цього закладу, інформує Бліц-Інфо.
За словами заступниці директора департаменту охорони здоров'я Ірини Кобельської, заробітна плата персоналу цього закладу значно більша за інші заклади не залучені до лікування ковід. Наркоцентр подав в НСЗУ пропозицію по трьох пакетах і очікують підписання договорів.
"Я думаю, що варто дочекатися укладання договорів і на черговій медичній комісії обговорити доцільність об'єднання психіатричної служби з наркологічною. Якщо говорити про ситуацію, то і Прикарпатський наркологічний центр і Обласний заклад з надання психіатричної допомоги мали глибоке недофінансування. З 2020 року ситуація помінялася. Наркоцентр став більш спроможним, а психлікарня залишилась на мінімальному рівні фінансування. Якщо є достатній фінансовий ресурс можна звинувачувати керівника, що щось не зроблено, якщо ж грошей немає, то про що говорити, - каже чиновниця.
Своєю чергою голова комісії Андрій Яворський зауважив, що правда про фінансову спроможність наркологічного центру є дуже оптимістичною і далекою від реальності.
"Заплановані кошти, які зайдуть в заклад на підставі договірних розрахунків з НСЗУ на 2021 рік становлять 18 млн грн. Витрати на зарплату у 2020 році склали 23 млн грн. Загальні витрати у 2020 році склали 32 млн грн. За такими розрахунками тільки на зарплату бракуватиме 5 млн грн. А про покращення умов перебування чи поновлення діагностичного обладнання тут взагалі не йдеться. Окрім того, ті дані які подаються в листі і ті, які даєте ви, дуже різняться. Як ви це поясните?", - запитав голова
Ірина Кобельська пояснила, що вони виходять зі своїх фінансових розрахунків, а які дані подає заклад вона не знає.
Андрій Яворський наголосив, що в ДОЗ правильно зауважили, що заклад мав дуже гарне фінансування за 2020 рік, але чи в департаменті прораховували, чому воно було таким.
"Їм дали гроші на 4 тисячі пацієнтів, а вони пролікували 2600 пацієнтів. Відповідно додаткових затрат на лікування не було. Окрім того, вони законтрактували психіатрію, але без важких патологій. Тож пацієнти з важкою патологією змушені їхати в іншу установу де на них великі затрати. Чи ви це враховуєте? Так, вони заробили гроші, але вони їх ні на що не потратили. Все пішло на зарплати. Тож бюджет проїдаємо", -
Ірина Кобельська пояснила, що ДОЗ на це вплинути не може, адже вони отримують кошти від НСЗУ, відповідно контроль за використанням цих коштів теж мали б здійснювати вони. Зараз почалися перевірки використання коштів на первинці, а далі і до них дійдуть. Можливо здійснять перерахунок виділених коштів.
Втім, голова комісії зауважив, що йдеться не про оплату наданих послуг, а про те, що пацієнти не повинні приносити з собою мило і порошок, заклад має працювати цілодобово і приймати пацієнтів, а не відправляти їх в інші заклади, а це належить до відання департаменту.
Читайте також: На Прикарпатті реорганізовують наркодиспансер та центр психічного здоров'я. Колектив - проти
Своєю чергою, депутатка Наталія Дьоміна наголосила, що чутки про ліквідацію закладу і звільнення працівників є неправдивими.
"Йдеться про об'єднання, яке не передбачає звільнення працівників. Оптимізація вже відбулась минулого року. Тож ніхто звільняти людей не буде", - каже Дьомін.
В підсумку, комісія доручила ДОЗ та департаменту фінансів підготувати аналітичну довідку, щодо забезпечення закладу фінансуванням, спроможності та ризиків, а також вжити засобів, щодо запобігання поширенню неправдивої інформації про знищення наркологічної служби.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!