Наступного року в Івано-Франківську планують збільшити кількість відремонтованих доріг


Рік, що минає, був рекордним за обсягами ремонтів доріг. Роботи проводилися комплексно. За потреби, під дорожнім полотном спершу замінювали комунікації. На відремонтованих вулицях наносили дорожню розмітку за європейським зразком, встановлювали нові дорожні знаки, перильні огородження та стовпчики, щоб водії не паркували свої авта на тротуарах, які вимощували плиткою. Такий підхід до ремонту доріг мешканцям міста сподобався, і вони дякують за уже зроблене.

 А щоб не розчаровувати автомобілістів і пішоходів та виправдати їхні сподівання, наступного року, за підтримки бюджетної комісії міської ради та належного фінансування, комунальники планують збільшити обсяги ремонтів доріг, тротуарів, прибудинкових територій і міжквартальних проїздів, завершити ремонт вулиць внутрішньої об’їзної дороги та розпочати роботи зі сполучення Південного і Північного бульварів.

Через складну ситуацію в державі, неоголошену війну та перебої з фінансуванням цьогорічний план ремонту доріг у Івано-Франківську опинився перед загрозою зриву. Влітку фінансування ремонтів доріг практично не здійснювалося і налагодилося лише восени. Лише погожі осінні дні дали змогу шляховикам надолужити згаяний час і до зими виконати більшість із запланованого. Із 26 об’єктів капремонтів доріг практично завершити роботи вдалося на 11. 13 вулиць, на яких  роботи розпочали, стануть перехідними об’єктами на 2015 рік. З них на шести об’єктах уже влаштовано нижній шар покриття. Практично не взялись цього року лише до продовження ремонту вулиці Галицької. Та й то суто умовно, бо ще торік там поміняли бордюри, тож можна вважати, що роботи почалися й там.

Підсумувати зроблене і поділитися планами щодо ремонтів доріг у 2015 році ми попросили директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака. Звичайно, коли немає затвердженого міського бюджету на 2015 рік, говорити про конкретні плани ремонту доріг у наступному році важко. Але принаймні він розповів, які вулиці комунальники пропонуватимуть включити у титульний список капремонтів і про стратегічне бачення вдосконалення технології ремонтних робіт та подальшого розвитку дорожньої інфраструктури.

«Більшість із запланованого у 2014 році ми виконали. Практично ми уже навчилися укладати асфальт на дорогах за одну ніч. Але в ідеалі це мало б виглядати так: дорожня фреза знімає старий асфальт, за нею асфальтоукладач укладає новий, потім розміточна машина наносить дорожню розмітку, а бригади робітників монтують нові дорожні знаки і перильні огородження. І рано чи пізно ми до цього дійдемо», – наголосив М. Смушак.

Чи зможуть підрядники забезпечити ремонт доріг за такою технологічною схемою уже наступного року, відверто кажучи, беруть сумніви. Натомість зрозуміло, що у 2015 році вони завершуватимуть роботи на перехідних об’єктах. Найперше це стосується стратегічно важливої для міста внутрішньої об’їзної дороги – вулиць Сагайдачного, Деповської, О.Кисілевської, Кардинала Йосипа Сліпого та Угорницької. Також наступного року планують відремонтувати й іншу частину цієї об’їзної – вулиці Микитинецьку, Ребета та Хриплинську. Дороблятимуть вулиці Дудаєва, Промислову, Манюха та Мазепи.

«У нас є проект на ремонт вул. Мазепи на ділянці від вул. Гординського до Червоного Хреста. Але ми пропонуватимемо відремонтувати її майже повністю – від вул. Січових стрільців до Крихівецького кільця, за винятком відремонтованої у 2012 році ділянки біля фізкультурного коледжу. Річ у тім, що це магістральна вулиця, яка перебуває у незадовільному стані, і на ямкові та поточні ремонти якої ми щороку витрачаємо по 250 тисяч гривень», – пояснює М.Смушак. Він також додав, що є необхідність капітально відремонтувати й магістральні вулиці Чорновола, Коновальця, Незалежності та Тисменицьку.

На продовження робіт у наступному році чекатимуть й вулиці Гарбарська, Хіміків та Целевича. Є проекти капремонтів вулиць Рєпіна, Марійки Підгірянки, Галицької та Тичини. «Також ми пропонуватимемо передбачити у бюджеті наступного року кошти на з’єднання Південного і Північного бульварів в комплексі з капремонтами вулиць Тичини і Бельведерської, – каже М.Смушак. –  А у зв’язку з завершенням ремонту Набережної для налагодження зручної транспортної розв’язки  постає необхідність ремонту прилеглих вулиць Кармелюка, Ленкавського та Левицького». Крім цього, департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку, за словами його керівника, пропонуватиме передбачити у бюджеті кошти на капремонти вулиць Сухомлинського, Горбачевського, 24-Серпня та Шпитальної.

Однак все залежатиме від фінансових можливостей і передбачених у міському бюджеті сум видатків на ті чи інші потреби, а не від пропозицій і «апетитів» головних розпорядників коштів. За словами міського голови Віктора Анушкевичуса, до бюджету розвитку вони вже подали запитів на понад 400 мільйонів, а сам бюджет розвитку на наступний рік попередньо планується у сумі ста мільйонів.