Новопризначений голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко про призначення, майбутню команду та підтримку з Києва


Вчора в.о. президента України Олександр Турчинов підписав Указ про призначення голови Івано-Франківської ОДА. Ним став Андрій Троценко. Вчора, після імпровізованого представлення Андрій Троценко поспілкувався з пресою.

- Пане Анрію, наскільки несподіваним для вас було призначення?

Досить несподіваною була ця пропозиція, це рішення. Бо розглядалися досить поважні кандидатури, навіть кандидатури нардепів - Гладія, Шлемка. Але вони відмовилися. Я мусив погодитися. Це було потрібно для того, щоби втрималася парламентська коаліція, щоб не втрачати жодного бійця в парламенті. А якби Василь Гладій погодився, бо його кандидатура була схвалена більшістю, то ще й треба було би робити довибори і таке інше.

- То «Свобода» пожертвувала Сичем у Верховній Раді, а «Батьківщина» чомусь була не готова, так?

Ну, Олександр Максимович - це потенціал... Ми його бачили в області: що він вміє і як вміє робити. Тому я щиро зрадів, коли почув про його призначення на цю посаду (віце-прем'єра - ГК), бо переконаний, що те, що зробить там він, не зробив би ніхто до нього. Тому що - патріот, помножений на людину, яка розуміє і бачить історичне минуле і як це можна спрогнозувати в нашому майбутньому і має важелі, як це реалізувати, - це дуже потужна сила.

Василь Іванович (Гладій - ГК) - також дуже потужний чоловік, у нього є свої особливості. Ви знаєте, що він розумний і надзвичайно спокійний чоловік, який в найбільш конфліктній ситуації не зривається і може знаходити коректні шляхи виходу. Тому на посаді губернатора,  думаю, він почувався би найкраще. Бо це зараз дуже важкий тягар, якщо хочете - це повноцінний хрест.

Для вас хочу сказати, що нехай громадськість вірить чи ні - але жодного пафосу, жодного моменту навіть, який би виказував, що я рвуся на цю посаду, - не було. Відмовити я не міг. Тому що я розумів, що в цей нелегкий час треба братися до роботи, і якщо люди почнуть десь відступати, то це не буде сприйнято громадськістю. Сьогодні треба дуже чітко діяти. Ви бачите, що призначення відбуваються без представлень. Зараз іде рутинна важка робота, щоб крок за кроком виходити з цієї критичної ситуації. Те, що я сьогодні говорив на ширший загал: реально нам треба показати максимальну стабільність, тобто ми повинні бути прикладом. Якщо Східна Україна побачить, що ми так само, як підняли повстання, само можемо взятися до ефективної роботи, - то це буде найкращим виходом з ситуації.

- Ви ці три місяці були більше в Києві чи Франківську? Чи відомо вам, що робиться у нас тут - БТР-и вже їздять по місту і так далі - і чи не страшно сідати в цей кабінет, намагатися управляти цими людьми?

Коли я йшов на цю посаду, я єдине, що просив - щоб я мав сильне плече. Бо якщо наші київські колеги залишать мене один на один з усіма тими проблемами, що зараз тут є... ну, я не песиміст, але це буде титанічна робота, яка зможе руйнувати людину просто фізіологічно, розумієте... Тому моя вимога: сильне плече має бути як збоку «Батьківщини», так і збоку «Свободи», «Фронту змін», УДАРу.  Мене запевнили, що, якщо я погоджуюся, то така підтримка буде. І я щиро вірю, що так справді буде.

- Вас вважають близьким до групи Приват Ігоря Коломойського. На це плече також сподіваєтеся?

Я одразу даю чітку відповідь: я жодним чином - категорично не будем говорити - не пов'язаний з групою Приват. Прив'язують мене виключно через батька. Так, дійсно, мій батько, будучи колись заступником директора «Нафтохіміка Прикарпаття», як дуже потужний фахівець в нафтовій сфері був запрошений до Києва Ігорем Палицею, де працював виключно на технічних посадах. Тобто не відповідав ні за кошти, ні за якісь рухи, ні за політичні моменти. Тобто це високоефективний, фаховий, технічний працівник. Працівник рівня заступника.

Жодного відношення до групи Приват, жодного протекторату абсолютно немає.

- А ви спокійна людина, як-от Гладій?  Які ваші риси дозволять вам бути ефективним на посаді?

Однозначно спокійний, не зриваюсь. Я не те, що не люблю, я стараюся, якщо є можливість, бути більше в роботі, ніж публічною людиною. Тобто не те, що не вмію чи не хочу, я не люблю спілкуватися з пресою, не люблю говорити багато на камеру. Мій коник - це спокійна нормальна робота, коли мене ніхто не бачить, коли я маю можливість працювати в невеликому колі... Я є - не знаю, як це назвати буде правильно , - якщо можна сказати, сірий кардинал, який ніколи не висовується і не має бажання висовуватися, оце буде про мене.

- «Шеврону» тепер боятися чи не варто?

В обласній раді моя позиція (Андрій Троценко різко критикував проект угоди про видобуток сланцевого газу, який розглядала і погодила обласна рада) була пов'язана з тим, що я усвідомлював реальні екологічні ризики, які буде мати цей проект (видобуток сланцевого газу - ГК) в нашій області. Але після того як обласна рада позитивно проголосувала за цей проект, на цій посаді я буду виконувати доручення обласної ради.

Галицький кореспондент