Правоохоронці розповіли іванофранківцям як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів
Як діяти у разі небезпечної ситуації, пов’язаної з ймовірною загрозою вибуху, мешканцям обласного центру, працівникам установ та організацій Івано-Франківська, розповіли фахівці обласного управління міліції, зокрема, вибухотехнік та психолог.
Прикарпатські правоохоронці пояснили краянам, як слід поводитися в екстремальних ситуаціях, зокрема,чого не варто робити з вибухонебезпечними предметами і куди необхідно повідомити у разі їх виявлення.
Передусім технік-сапер Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в області старший сержант міліції Роман Дзібій розповів, що виявлений підозрілий пакунок чи предмет, залишений без нагляду та такий, що ззовні нагадує вибухонебезпечний пристрій, в жодному разі не варто чіпати. Потрібно відійти на безпечну відстань та негайно повідомити про знахідку у міліцію. Якщо це трапилося на вулиці, необхідно обов’язково попередити про знахідку перехожих, щоб зупинити рух людей у сторону небезпеки. Слідчо-оперативно група міліції реагує миттєво, але і громадяни повинні розуміти, що з такими речами треба бути обережними.
Правоохоронець також розповів, що боєприпаси здебільшого мають зелений, жовтий та сірий кольори, утім не варто ігнорувати й інші підозрілі предмети найрізноманітнішого забарвлення. Мова велася і про те, як небезпечні речі маскують під виглядом невідомих пакунків, коробок, сумок або будь-чого іншого.
У заході взяли участь також заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції Івано-Франківського МВ УМВС майор міліції Андрій Ілійчук та старший психолог управління кадрового забезпечення УМВС в області майор міліції Роксолана Левицька.
Вона найперше охарактеризувала специфіку поведінки людей у таких нестандартних ситуаціях та важливість психологічної готовності до них. Психолог також закцентувала увагу на тому, що за будь-яких умов не потрібно панікувати та зберігати спокій, адекватно оцінити ситуацію і тоді прийняти рішення про подальші дії. А найправильніше у зазначеному випадку – повідомити спеціалістів-правоохоронців, які безпосередньо проводять роботу зі знешкодження вибухонебезпечних предметів.