Прикарпатські депутати погодили обласну протипаводкову програму до 2025 року
Для вирішення в області проблеми захисту населених пунктів, територій від катастрофічних паводків і повеней обласна рада погодила обласну протипаводкову програму на період до 2025 року.
Як зауважив під час презентації Програми начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк, аналіз гідрологічної обстановки на річках свідчить про те, що частота паводків за останні роки зросла, хоч вона в Карпатах була завжди високою, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
За його словами, комплекс захисних споруд на річках є недостатнім і потребує значної реконструкції та перебудови.
"Більшу частину існуючих захисних гідротехнічних споруд було побудовано і тепер будують для розв’язання локальних проблем і вони не створюють єдиного комплексу, розрахованого на надійний захист від катастрофічних паводків. Тому для запобігання і мінімізації збитків від шкідливої дії вод необхідно ретельно вивчати та аналізувати і, звичайно, вчасно розробляти та здійснювати відповідні заходи. Для надійного захисту населення, мінімізації збитків від шкідливої дії вод необхідно забезпечити надійність комплексу захисних споруд.
Зважаючи на збитки, що завдаються населенню та господарствам області, з метою збереження берегів і прибережних територій від розмиву, захисту від затоплення та руйнування паводковими водами, приймались і приймаються певні міри щодо здійснення протипаводкових і протиерозійних заходів. Споруджуються дамби обвалування, проводяться берего-укріплювальні роботи та здійснюється регулювання русел річок. Так, на початок 2020 року споруджено 219 км дамб обвалування, закріплено 158 км берегів, відрегульовано 188 км русел річок. Виконується біологічне кріплення", - зачитав Пліхтяк.
Фінансування заходів Програми будуть здійснювати за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, а також коштів інвесторів, залучених відповідно до розроблених та погоджених окремих Порядків.
Виконання Програми дасть можливість:
– створення безпечних умов для життєдіяльності населення області;
– здійснення природоохоронних заходів, включаючи захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь;
– забезпечення управління паводковим стоком;
– мінімізування розмірів збитків, спричинюваних шкідливою дією паводкових вод;
– відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та екологічного стану малих річок;
– застосування сучасних методів прогнозування розвитку паводків, інформування населення про можливість виникнення паводків;
– прогнозування та попередження техногенно-гідроекологічної небезпеки територій Прикарпаття.
Депутатка Марія Рудик поцікавилась, у доповідача, яка ситуація з об'єктами, які були пошкоджені минулого року в Порогах і Раковці. Адже рік закінчився, гроші забрали, а об'єкти ще не завершені.
Андрій Пліхтяк пояснив, що ОДА направила звернення в Кабмін, щодо повернення коштів для завершення робіт.
Своєю чергою голова облради Олександр Сич поцікавився, звідки будуть брати гроші на виконання програми.
"Я правильно зрозумів, ви з обласного бюджету пропонуєте витрачати скільки коштів, скільки буде надходження до екологічного фонду? Чи це означає, що на інші заходи виділятися кошти не будуть? Інакше звідки ці гроші взяти? Або ви просто написали цифри, які не будуть виконуватися, або ми більше ні на що виділяти кошти не будемо. Ні на будівництво каналізації, ні на поводження з ТПВ, ні на озеленення",- зауважив Сич.
Андрій Пліхтяк пояснив, що вони розраховують, що ця програма буде фінансуватися не лише з екологічного податку.
"Фінансування має бути з різних джерел. Що стосується фінансування з обласного бюджету, то йдеться не тільки про екологічний податок, а про фінансування за результатами дохідної частини бюджету на кожен рік окремо",- каже Пліхтяк.
"За" рішення проголосували 60 депутатів.
До теми: На Прикарпатті завершують розробку протипаводкової програми
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!