Прикарпатцям радять як вберегтися від змій
У зв’язку з підвищення температури повітря та початком сезону збору лісових ягід спостерігається збільшення кількості випадків укусів змій.
Починаючи з травня, вже зареєстровано понад 20 таких випадків, які мали місце у наступних районах області: Рожнятівському – 7, Верховинському – 4, Богородчанському – 3, Долинському, Косівському, Надвірнянському – по 2, Рогатинському, Коломийському та на території Яремчанської міської ради – по 1 випадку.
Щоб попередити укус змії, туристам варто знати умови їхнього місцеперебування і спосіб життя. Змії поширені в заболочених місцях, болотах, біля зарослих озер і ставків, у горах і пустелях. Будучи нічними тваринами, удень вони ховаються в старих пнях, у копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Тому ці предмети краще не торкати голою рукою, а користуватися ціпком.
Особливо уважним треба бути у занедбаних кар’єрах, серед кам’яних руїн, у розваленій хатинці – змії іноді селяться на місцях, залишених людиною. Така ж обережність і виставлений вперед ціпок не зайві при швидкому русі по стежці: на стежці, як і на кам’яних плитах або пнях, змії люблять грітися в сонячний день. Дрімаючий плазун має дуже слабкий нюх і слух, тому раптова поява людини може перешкодити йому вчасно зникнути в траві, а біль від черевика, що придавив, змусить захищатися укусом.
Всі, хто відправляються в райони, де є багато отруйних змій, повинні мати щільні штани і високе взуття. Для добрі гумові чоботи, а також черевики з високими рантами й манжетами. Значною мірою охороняє від укусу груба вовняна шкарпетка.