Прикарпатські дорожники "латають" дорогу в борг, щоб встигнути до дня народження Шептицького
На Рожнятівщині дорожники в посиленому режимі проводять ямоквий ремонт дороги Калуш-Осмолода в напрямку урочища Підлюте.
Адже, 29 липня відзначається 150-річчя з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Тож цією дорогою до резиденції митрополита з'їдуться гості не тільки з усієї України, а й з-закордону.
Щоб зробити проїзд максимально комфортним для гостей, прикарпатські дорожники активно ремонтують дорогу. Кажуть, таку вказівку дали зверху - завершити ямковий ремонт до 20 липня. Щоправда, роботи ведуть в борг, адже гроші поки що є тільки на папері. Як запевняє начальник Служби автомобільних доріг в області Микола Проців, він особисто контролює хід робіт.
"На цей участок дороги - а це майже 50 кілометрів - нам пообіцяли виділити 10 мільйонів гривень. Можливо, ще два додадуть. За ці кошти проведемо частково ямковий ремонт, а деякі участки через велику кількість ям закатаємо повністю. Це все, що ми можемо зробити у такий термін і на ці гроші. Хоча наразі гроші ще не надійшли, тож ми попросили підрядника, щоб вони проводили роботи за свої гроші", - роз'яснює Проців.
На запитання журналістів, скільки ж протримається такий ремонт, головний автодорівець області зазначає, що гарантію на "латки" він дати може, але не обіцяє, що поруч не з'явиться "свіжа" ямка.
"Треба розуміти, що ця дорога ремонту не бачила років 20. Оскільки зараз немає грошей провести капітальний ремонт, то змушені виходити з найдешевшого варіанту. Принаймні, по ній можна буде їхати. А наступного року, якщо будуть гроші, то зможемо покрити її зверху новим шаром асфальту. Такий ремонт збереже дорогу на років 10", - зазначає Микола Проців.
Водії робітникам радіють. Тим не менш, зауважують, що такий ремонт - недовговічний.
"Добре, що хоч щось роблять, але на скільки того ямкового ремонту стане? У нас тут день і ніч перевантажені лісовози їздять, то швидко нові ями повибивають. Тим більше у таку спеку, як зараз", - зазначає водій мікроавтобуса Степан.
А й справді, дорогою одна за одною їдуть вантажівки з деревиною. Начальник служби автомобільних доріг запевняє, що про цю проблему їм відомо, тож вони намагають її вирішити. Ведуться переговори з підприємцями. Поки рішення не знайдено, але пропозиції є. До прикладу, встановити ваги на виїздах з лісу і обмежити тоннаж вантажівок.