Прикарпатські митці увіковічнюють відлуння Майдану та пам'ять Небесної Сотні


Відлуння Майдану на полотнах та в поетичних рядках. Трагічні події у Києві не залишили байдужими місцевих митців. Кілька місячне протистояння вплинуло на творчість акварелістки Тетяни Павлик.

Зазвичай вона створює ліричні натюрморти, чарівні пейзажі, чуттєві портрети. Художниця дотримується техніки "акварель по мокрому". Зображення вимагає точності, віртуозності і навіть розвинутої інтуїції.

Адже треба намалювати з першого разу. Втім, кілька днів, проведених з чоловіком на столичних барикадах, надихнули Тетяну на створення абсолютно нової роботи. Відтак відійшла від звичного стилю. У червоно-чорних тонах зобразила революційний портрет Тараса Шевченка.

Чи не від самого початку Майдану власні переживання та емоції на папір переносив письменник Юрій Андрухович. Зізнається, писати про трагічні події було важко. Однак надихало те, що мільйони людей об'єднала спільна ідея. Аби максимально точно розповісти читачам про столичне життя у буремний час, письменник відійшов від притаманної йому літературної манери.

В силуетах Героїв Майдану - людська незламність і прагнення до справедливості та свободи. У пам'ять про янголів "Небесної сотні" художник Роман Бончук малює їх портрети. Олією на полотні зображує постаті загиблих. Каже, після "кривавого" вівторка на Майдані, не зміг залишитися осторонь української революції. Першим в образі янгола зобразив Сергія Нігояна.

Портрети Героїв України є частинками сюжету, який має вилитися в цілісне зображення. Ним стане картина "Небесної сотні" площею близько 12 квадратних метрів. Роман Бончук має намір відвезти її до Києва.

Вежа