Руслан Марцінків: Наступний рік буде проблемним для місцевого самоврядування
Міський голова Руслан Марцінків разом із заступником Віталієм Федорівим взяв участь у форумі «Зупинити не можна продовжити. Де поставити кому в децентралізації?».
Форум присвятили з'ясуванню перспектив децентралізації̈ загалом в Україні та конкретно в Івано-Франківській області.
Наприкінці 2020 року подібні форуми відбуваються в усіх регіонах України та мають на меті розмову про реформу та проблеми, з якими доводиться стикатися громадам.
За словами Руслана Марцінківа, наразі реформа, у частині адміністративно-територіального устрою, фактично не завершена, адже ще повинні бути внесені зміни до Конституції. «Для нашої громади, наприклад, є деякі проблеми з тим, що одні села у Надвірнянському районі, інші у Тисменицькому. Все одно люди у військкомат їдуть у своєму районі, чи отримують соціальні послуги. Це не врегульовано законодавством, а отже громади не можуть ефективно функціонувати. Громади повинні мати повноваження», - зауважив Руслан Марцінків.
Міський голова підкреслив, що перед громадами багато викликів і що наступний рік буде проблемним для місцевого самоврядування.
«Попри те, що акциз лишився, наступний бюджет буде в рази менший чим це було у 2017 – 2018 роках. Якщо ми певний час доходили до того, що бюджет розвитку був 600 – 650 мільйонів, то наступного року ця цифра порядку 300 мільйонів. А що таке бюджет розвитку? Це кошти на ремонт доріг, будівництво садочків, на сквери, інфраструктурні проєкти», - додав Руслан Марцінків.
За словами заступника міського голови Віталія Федоріва, зараз всі утворені громади стоять перед фінансовим викликом, адже держава делегувала багато функцій з утримання освітніх та медичних закладів, а коштів на належне утримання немає. Відтак, основним завданням Івано-Франківської громади є пошук додаткових фінансових резервів.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення асоціації міст України Юрій Стефанчук каже, що процес децентралізації починаючи з 2014 року мав на меті зробити так, щоб громади не ділились за повноваженнями та ресурсами.
«Саме сьогодні в процесі децентралізації коли сформований базовий рівень, громади мають одну статтю доходів, одну статтю видатків та один рівень відповідальності. Ми говоримо про можливість надання якісних послуг по всій Україні, але забуваємо найперші засади районного рівня. З самого початку говорилось про те, що громади після утворення забирають повноваження районних рад. В цьому закладена вся суть місцевого самоврядування. Механізм формування місцевого самоврядування повинен нести простий баланс – те, що робиться на місцях залишається там. Можу твердо говорити, що формування місцевого самоврядування – це роки формування сильного місцевого самоврядування і побудова сильної країни. Чим швидше це зрозуміють управлінці та сформують чіткі правила гри, тим швидше ми отримаємо якісні, ефективні послуги», - підсумував Стефанчук.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!