Що варто знати, щоб не стати жертвою кишенькового злодія, - поради прикарпатських правоохороців
Правоохоронці звертаються із застереженням, щоб не стати жертвою злодіїв, будьте уважними у місцях значного скупчення людей, а також у громадському транспорті.
Не залишайте речі без нагляду, не тримайте гаманці, гроші та документи в зовнішніх кишенях, сумках, пакетах, легкодоступних для злодіїв.
Варто пам’ятати кілька простих правил:
1. Найголовніше правило - не показувати оточуючим наявність великої суми грошей у гаманці, особливо у громадському транспорті.
2. Не кладіть гаманець або телефон в задню кишеню брюк або зовнішню кишеню куртки, та у внутрішню бокову кишеню сумки.
3. Сумки та рюкзаки в людних місцях тримайте трохи спереду та притискайте до себе у транспорті.
4. Якщо у вас при собі велика сума грошей, не кладіть її всю в одне місце. Розподіліть її по декількох місцях рівними частинами.
5. Звичайно, дуже складно зрозуміти з першого погляду: хто перед вами, злодій чи добропорядний громадянин. Але намагайтесь не знаходитись поруч з підозрілими особами. Як правило, кишеньковими злодіями найчастіше виявляються молоді люди, які одягнені непримітно, щоб загубитися в натовпі. Кишенькові злодії часто працюють в парі. Якщо ви помітили двох підозрілих молодих людей, які стоять до вас дуже близько, краще відійти в сторону.
6. Підозру повинні викликати люди, що заходять в автобус з курткою, перекинутою через руку - кишенькові злодії зазвичай використовують її як ширму при вчиненні крадіжки.
7. У транспорті найчастіше витягають гаманці під час посадки пасажирів, коли на підштовхування ніхто не звертає увагу, тому в такі моменти будьте особливо уважні.