Після подій у Києві, коли через закрите укриття загинула матір з дитиною, в Івано-Франківську міський голова вирішив перевірити, як функціонують укриття в комунальних закладах, підприємствах та житлових будинках.
Для початку команда мера з журналістами завітали в укриття в міській поліклініці №5, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Укриття тут знаходиться в підвальному приміщенні і має згідно з вимогами два входи/виходи. За словами директорки КНП "ЦПМКДД" Ольги Савчук, укриття тут функціонує від початку воєнного стану.
"Наше укриття розраховане на недовгий час перебування, оскільки тут немає штучної вентиляції. Тут можуть знаходитися одночасно від 80 до 100 людей. В нас є питна вода, сухі харчі, аптечка. Після недавніх подій у Києві ми окремо зі сторожами поговорили. У всіх сторожів є тривожні кнопки. Окрім того, коли починається тривога, сторож чекає біля дверей на охочих сховатися. Проте мало людей приходять під час тривоги. На жаль люди легковажать",- каже Савчук.
Наступним перевірили одне з двох протиядерних бомбосховищ на Пасічній. Як розповів заступник директора КП "Електроавтотранс" Андрій Тютюнник, їх бомбосховище розраховане на 280-300 осіб.
"Бомбосховище цілодобово відкрите. Коли лунає тривога, наші працівники тут ховаються. Сторожі попереджені і супроводжують мешканців, які приходять. В нас тут є аптечки, вода, їжа, туалет, генератор, працює витяжка. Раніше люди приходили під час тривоги, а зараз розслабилися і не приходять",- каже Тютюнник.
Далі міський голова вирішив навідатися в укриття у житловому фонді. Журналісти обрали у переліку будинок на Хіміків, 17. Укриття під час перевірки було відкрите, але знаходиться не в найкращому стані.
За словами головного інженера КП "УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ "КОМФОРТНИЙ ДІМ" Ярослава Баб'яка, це тимчасове укриття в житловому будинку для мешканців.
"Ми його не облаштовували як повноцінне сховище. По місту таких є близько 100, а облаштованих лише кілька. Проблема в тому, що підвал є власністю співвласників будинку. Є будинки де є постійний доступ, але їх мало, бо люди переживають за своє майно, яке там зберігаються. З цього сховища ми вивезли сміття, щоб люди могли сховатися в разі тривоги. Загалом від початку війни ми вивезли з підвалів будинків понад 60 тонн сміття",- каже Баб'як.
Хоча укриття в закладах освіти інспектувалися протягом року, та все ж міський голова вирішив навідатися в ліцей №24, який знаходиться поблизу. Під час навчального року тут було укриття для школярів, а на час канікул, сюди можуть ховатися всі.
Директор ліцею Ігор Мельничук каже, що в закладі є два укриття: в актовому залі та в підвальному приміщенні. За час канікул планують покращити умови в укритті: пофарбувати підлогу спеціальною фарбою, побілити стіни та ін.
"З нічними сторожами проведений інструктаж, щоб не допустити такої трагедії, як була у Києві. Вони навчені, що у випадку повітряної тривоги сховище має бути відкритим, щоб мешканці мікрорайону могли сховатися. Проблема в тому, що самих людей треба переконувати, бо вони вважають, що 8 поверх багатоповерхівки безпечніший за укриття в підвалі. Під час навчального процесу тут ми укриваємо лише учасників навчально-виховного процесу. У вечірній і нічний час будь-який мешканець може скористатися укриттям під час тривоги. Ми запускаємо людей в актовий зал, бо там кращі умови",- пояснює директор.
Як зауважив за результатами перевірки міський голова Руслан Марцінків, в місті є загалом 281 укриття, але люди ними не користуються, бо всі розслабилися і пильність втратили. Втім, як показала практика і до нашої області долітають дрони та ракети, тож потрібно бути обережними.
"Я побачив, що найбільші проблеми в житловому фонді. Сьогодні ми вибрали один з мікрорайонів, але перевіряти будуть всіх. Після подій у Києві ми посилили роботу, щоб врахувати помилки і не допустити їх у себе. Комунальні заклади готові, а от житловий фонд є проблеми. Повноцінних бомбосховищ в місті є не більше 30. До 1 вересня потрібно розширити можливості укриттів в навчальних закладах, щоб діти могли вчитися в одну зміну. Щодо будинків, то потрібно навести порядки в підвалах і переконати мешканців, що потреба відкривати укриття під час тривоги справді є. Створена спеціальна комісія, яка ще раз перевірить всі укриття",- анонсував мер.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!