Спортивний калейдоскоп-2014
2014 рік подарував нам вдосталь перемог і титулів, здобутих прикарпатськими спортсменами на світових та континентальних аренах, а наші ігрові команди, як завжди, були конкурентними на всеукраїнських першостях.
«Галицький кореспондент» підбиває підсумки 2014-го у традиційному щорічному спортивному рейтингу.
Медалісти року
1. БК «ФРАНКІВСЬК» (баскетбол);
2. РК «РОЛАНД» (регбі);
3. НФК «УРАГАН» (футзал).
Жіночий баскетбольний клуб із символічною назвою «Франківськ» став абсолютним рекордсменом змагального року, не програвши жодного (!) матчу в рамках чемпіонату України. Переможна серія команди склала 19 матчів. 14 перемог підопічні Юрія Процюка здобули в першій половині року, змагаючись у Першій лізі, яка, у результаті, підкорилася франківчанкам. Цієї осені прикарпатські баскетболістки продовжили переможну ходу ще й у чемпіонаті Жіночої ліги України (5 матчів – 5 перемог), будучи головними претендентами на чемпіонство у сезоні 2014-2015.
Не менш успішний сезон провів івано-франківський регбійний клуб «Роланд» - учасник Вищої ліги України. Упевнено здолавши суперників зі Львова, Ужгорода та Рівного на груповому етапі, команда Михайла Яреми пробилася до фіналу. У вирішальному протистоянні прикарпатці двічі зустрічалися з одеською «Академією», здобувши, у підсумку, срібні нагороди першості.
Натомість футзальний «Ураган» четвертий рік поспіль здобув нагороди національної першості. У 2014 році «дракони» вибороли бронзові медалі Екстраліги, перегравши у серії за третє місце переможця регулярного чемпіонату «Єнакієвець» (7:1 і 3:2).
Естафета року
ХРИСТИНА СТУЙ (легка атлетика)
У цьому змагальному році титулована прикарпатська спринтерка Христина Стуй здобула золоту нагороду на командному чемпіонаті Європи у Німеччині, а також «срібло» континентальної першості у Швейцарії, змагаючись в естафеті 4х400 метрів. Окрім того, наша землячка фінішувала у п’ятірці найкращих на етапі «Діамантової ліги», а також перемагала на міжнародних та українських турнірах. Разом із тим, Христина показала себе як справжній патріот, коли перед стартом півфінального забігу чемпіонату Європи-2014 вигукнула «Слава Україні!», що пролунало на весь світ.
Універсал року
ІГОР КУШЕЦЬКИЙ (футбол/футзал)
Один із лідерів «золотого складу» брошнівських «Карпат» Ігор Кушецький став найкращим польовим гравцем чемпіонату області 2014 року, перемігши за підсумками опитування вболівальників, журналістів та представників команд краю. 24-річний тріумфатор забив 9 голів у 18 поєдинках першості. А після завершення футбольного сезону Кушецький продовжив свої виступи у… міні-футболі. Наразі він є одним з найкращих гравців безсумнівного лідера Вищої ліги «Епіцентра К10» (7 матчів - 13 голів).
«Легіонер» року
ЯРОСЛАВ ГОДЗЮР (футбол)
Івано-франківського голкіпера грозненського «Терека» Ярослава Годзюра визнали найкращим гравцем клубу за результатами осінньої частини російської Прем’єр-ліги. Годзюр зіграв у всіх 17 матчах першої частини чемпіонату, а в семи з них не пропустив жодного гола. 29-річний Ярослав Годзюр починав свою кар’єру у прикарпатському ФК «Чорногора», з яким грав у 2002-2004 роках у Другій лізі чемпіонату України. Потім ще два сезони відіграв за стрийський "Газовик-Скала" у Першому дивізіоні. У серпні 2006 року Годзюр перейшов до самарського клубу «Крилья Совєтов», а з 2008 року захищає кольори «Терека». Ярослав Годзюр має подвійне громадянство - України та Росії.
Рекордсмен року
РОМАН ГРИГОРЧУК (футбол)
Один з найкращих вітчизняних футбольних фахівців Роман Григорчук нещодавно завершив співпрацю з одеським «Чорноморцем», який очолював з листопада 2010 року. Наступним місцем роботи 49-річного наставника став азербайджанський ФК «Габала». У квітні цього року Григорчук відсвяткував своєрідний ювілей – 100-й матч на посаді головного тренера в українській Прем’єр-лізі. На кінець року уродженець Коломийщини довів число своїх ігор в еліті до 119-ти, оновивши рекорд для тренерів з Прикарпаття. Досі єдиним тренером з Івано-Франківщини, який провів в елітній лізі 100 і більше матчів, був Ігор Юрченко (115 матчів).
Протистояння року
«КАРПАТИ» vs «ПЕРЕГІНСЬКЕ»
Протистояння команд Брошнева і Перегінська в 2014 році стали центральними як в обласному футбольному чемпіонаті, так і в Кубку. «Карпати» двічі переграли сусідів під час сезону (4:0, 2:1), але програли 24 серпня (1:2) на стадіоні «Рух», де через місяць “брошнівці” вперше у своїй історії здобули чемпіонське звання. Зрештою, команди з Рожнятівщини зустрілися на початку листопада у поєдинку за Суперкубок області. І знову протистояння завершилося на користь «карпатівців» - 2:0. Голами у складі переможців відзначилися Боришкевич та Басараб (з пенальті).
Втрата року
КУБОК ЄВРОПИ-2015
Івано-Франківськ втратив право на проведення XI Кубка Європи зі спортивної ходьби. На початку грудня Європейська легкоатлетична асоціація надіслала лист про те, що шукає інше місто для проведення Кубка зі спортивної ходьби у зв’язку з нестабільною суспільно-політичною ситуацією в державі. Втім, за словами голови міського спорткомітету Віталія Матешка, за Івано-Франківськом залишається право на проведення одного з наступних Кубків Європи за умови припинення агресії з боку Росії і стабільності в Україні. Нагадаємо, Кубок Європи зі спортивної ходьби мав відбутися в обласному центрі Прикарпаття 17 травня 2015 року. Загальна сума коштів, які планувалось скерувати на організацію змагань, становила 435 тис. євро. Цьогоріч траса Кубка Європи-2015 зі спортивної ходьби в Івано-Франківську отримала міжнародний сертифікат AIMS і IAAF. Їй було надано найвищу категорію «А».
Скандал року
МАСОВА БІЙКА У ПЕРЕГІНСЬКОМУ
8 червня. Селище Перегінське. Поєдинок між місцевим клубом та гостями з Тлумача. 82-а хвилина матчу, рахунок нічийний – 1:1. Головний арбітр призначає 11-метровий удар у ворота команди «Придністров’я». Із цим не погоджуються окремі гравці тлумацької команди, а саме Січка, Гуменюк та Шифер, які агресивно атакують суддю. Арбітр опинився на газоні. У той же момент група перегінських вболівальників вибігає на футбольне поле і починає атакувати гравців «Придністров’я». Після того, як пристрасті на стадіоні вдалося вгамувати, від арбітра та спостерігача матчу надійшла пропозиція продовжити поєдинок, на що футболісти «Перегінського» відповіли відмовою. Таким чином, гру було завершено завчасно, а фінальну крапку у ній поставив КДК Івано-Франківської обласної федерації футболу – зарахувати обом командам по технічній поразці.
Амбіції року
ПОСАДА НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ МОЛОДІ ТА СПОРТУ ОДА
На початку літа чи не найбільше розмов та суперечок точилося навколо посади начальника новоствореного управління молоді та спорту Івано-Франківської ОДА. Після тривалих дискусій, дебатів та протестів амбіційна посада дісталася Ростиславу Микитюку, який до цього був заступником начальника управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики міськвиконкому. «Голос Майдану» здобув перемогу над іншим претендентом – екс-начальником обласного управління спорту Мирославом Карабіном, якому було запропоновано очолити спортивний напрям новоствореного управління ОДА. Карабін відповів публічною відмовою, зосередившись на посаді голови обласного осередку Національного олімпійського комітету. Втім, обласне спортивне середовище розділилося на два табори, відтак протистояння Микитюка та Карабіна триває.
Найкращі Єдиноборці року
В Івано-Франківську відбулася третя церемонія нагородження «Воїн року» під гаслом «В єдності сила», на якій вшановували найкращих майстрів єдиноборств Івано-Франківської області.
На заході, який проходив в одному з нічних клубів міста, відзначали не лише спортсменів, а й тренерів, меценатів та людей, які сприяють розвитку єдиноборств на Прикарпатті, повідомляє sport.if.ua. Пам'ятні призи отримали представники таких видів спорту, як тхеквондо WTF, джиу-джитсу, кікбоксинг, карате ІКА, ушу саньда, фрі-файт, вільна боротьба, ушу-кунг-фу, тайський бокс, ММА та греко-римська боротьба.
Як зазначили організатори, основна мета заходу - здружити всіх спортсменів та тренерів і об'єднати їх в одну велику спортивну родину. Отже, титул «Воїн року-2014» отримали Павло Волков (ушу саньда), Олег Градович (джиу-джитсу лайт контакт), Юрій Мосійчук (джиу-джитсу фул контакт), Анастасія Нелюбіна (тхеквондо WTF), Ярослав Рипньовський (кікбоксинг), Тарас Сапа (ММА), Володимир Радик (кунг-фу), Олег Колотило (фрі-файт), Олександр Чернецький (греко-римська боротьба) та Євген Дубовий (вільна боротьба).