"Це мародерство": депутати обурені, що ДОЗ купив апарати за завищеною ціною
Сьогодні, 12 березня відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
Серед іншого депутати розглянули погодження календарного плану заходів на 2021 рік програми розвитку та фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради на 2020-2021 роки, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
За словами в.о. директора департаменту охорони здоров'я Володимира Дзьомбака, йдеться про розподіл бюджетних призначень в сумі 10.7 мільйонів гривень. З яких 1.5 мільйони гривень на КНП "Івано-Франківський обласний перинатальний центр" для придбання медичного обладнання та 9,2 мільйона гривень на закупівлю кисневих концентраторів та апаратів штучної вентиляції легень.
Своєю чергою заступник голови обласної ради Микола Палійчук поцікавився, що саме планується купити на 9,2 мільйона і чи воно раптом вже не куплене.
Володимир Дзьомбак підтвердив, що обладнання справді вже закуплене.
"Йде мова про 115 концентраторів кисню вартістю 4 мільйони 715 тисяч. Ціна за один - 41 тисяча гривень, вони вже розподілені. Також 27 концентраторів вартістю 1 мільйон 66 тисяч 500 гривень. Окрім того, є два апарати ШВЛ, які закуплені для Верховинської і Заболотівської лікарень", - пояснив Дзьомбак.
Водночас заступник голови поцікавився, хто приймав рішення щодо закупівлі і розподілу концентраторів і чому ДОЗ не порадились з членами медичної комісії.
"Ви не мали права проводити закупівлю не порадившись з нами. Це неповага до обласної ради і медичної комісії. Тут сидять лікарі, які розбираються куди більше треба концентраторів, куди менше. Хто давав вказівку куди розподіляти?", - запитав Палійчук.
Заступник очільника ДОЗ пояснив, що ніяких вказівок не було, а вони самі дивилися, де більше треба.
"Обласна клінічна лікарня і обласна інфекційна лікарня отримали по 20 штук, Богородчанська лікарня - 35, Лисецька лікарня - 40 штук, Верховинська лікарня 11 штук, Заболотівська - 6 і обласна дитяча лікарня - 10 штук", - прозвітував Дзьомбак.
Водночас депутати поцікавились чи не було проблем у Надвірній, Калуші, Коломиї. І чому ДОЗ не порадились з комісією, а поставили її перед фактом.
"Я буду просити депутатів не погоджувати заднім числом календарний план. Нехай до вас прийде перевірка і їм поясните. Але цікаво ще інше. Ви сказали, що апарат коштує 41 тисяча, а на сайтах 36 тисяч. П'ять тисяч на одному апараті, а ви їх купили 140. В час пандемії це можна прирівняти до мародерства. Ми моніторили ціни. Навіть сьогодні ціни такі. Чого ви не порадились, не пошукали, а нишком купили за завищеною ціною? Департамент краще знає, що потрібно? Може нам не концентраторів треба було, а ШВЛ чи CPAP. Ціна ШВЛ також не така, як ви назвали. Не знаю, що ви купили, адже вони значно дешевші. Я буду рекомендувати заслухати від вас інформацію на сесії. Я вважаю, що це мародерство з вашого боку", - наголосив Палійчук.
Своєю чергою голова медичної комісії Андрій Яворський зауважив, що медики не раз говорили керівникам департаменту охорони здоров'я, що кисневий концентратор не є життєво необхідним і він не всім помагає. Тож краще було купити ШВЛи чи аналізатори.
Тож після обговорень комісія вирішила погодити тільки кошти для перинатального, а за 9 мільйонів 200 тисяч заслухають на сесії.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!