Творча лабораторія дитинства


Садочок №36 «Віночок» — чи не найбільший дошкільний навчальний заклад Івано-Франківська. В 14 групах закладу, від ясельної до старшої, виховують 428 дітей в художньо-естетичному та фізкультурно-оздоровчому напрямах.

Найвища оцінка — любов

На годиннику — 9.00. Ранок в дитсадку — в розпалі. Батьки ведуть своїх непосидючих дітлахів на виховання, ті, підстрибуючи, радо спішать в свої улюблені групи. Дітки не приховують, що люблять свій садочок «Віночок», адже тут весело і цікаво. 

Найвища оцінка роботи дошкільного закладу — коли їхні вихованці хочуть до нього йти. А запитуючи малечу про те, чи любить вона відвідувати дитсадок, не почула жодної негативної відповіді. Найчастіше дітки хором кричали: «Так!». А потім вже наввипередки пояснювали, за що ж вони так люблять свій навчальний заклад. Як з’ясувалося, все дуже логічно, адже тут можна гратися, замальовувати, вчитися, гуляти, складати «леро», співати, їсти, спати, а ще тут весело, є багато іграшок та друзів.

— Зранку дітки біжать до садка з радістю, є й такі, що плачуть, не хочуть заходити до групи, але коли ввечері по них приходять батьки, то не хочуть іти додому, кажуть, що ще не награлися, — розповідає вихователь ДНЗ №36 «Віночок» Ольга Віконська. — До нас дуже часто приходять першокласники і розказують нам, як їм було добре в садку, бо в школі їх заставляють вчитися, а тут можна було навчаючись гратися.


40 років історії
Історія дитсадка розпочалася понад 40 років тому, в 1974 році. За словами завідувачки закладу Оксани Зелінської, найскладніші часи припали на 90-ті роки. «1996 року у нас діяло лише шість груп, потім — вісім, а тепер — десять. Тоді у нас орендували приміщення різні організації, а ще донедавна тут діяла п’ята філія бібліотеки. Торік завдяки сприянню та фінансуванню міського управління освіти ми відкрили ще одну групу, а бібліотеку переселили. Тож нині ми тішимося, що маємо  14 груп дошкільного виховання, в яких виховуємо аж 428 дітей», — розповідає освітянка.
Приміщення цього дошкільного закладу — не пристосоване, і в цьому його велика перевага. Проект будинку є досить цікавим: багато великих вікон — від стелі до підлоги.

З одного боку, це дуже красиво, коридори — світлі і просторі, з другого, не економить тепло, тому дирекція закладу думає про їхню заміну, щоб дітлахам було тепло і затишно. З допомогою батьків у закладі вже замінили вікна в спальнях чотирьох груп і надіються, що знайдуться благодійники, завдяки яким буде змога продовжити цю справу. 

Здоров’я та естетика
Особливість ДНЗ №36 «Віночок», який розташований в мікрорайоні «Пасічна» за адресою вул. Целевича, 16-а, в напрямах його роботи — художньо-естетичному та фізкультурно-оздоровчому. «В Івано-Франківську багато працює дитсадків, кожен заклад — особливий і прикладає багато зусиль і праці для того, щоб розвивати дітей, бо їхнє виховання — це основа», — наголошує  завідувачка дитсадка №36.
Оксана Орестівна переконана, що художньо-естетичний напрям роботи дошкільного закладу дозволяє прищеплювати в дітях любов до прекрасного, розуміти його та навіть вміти творити. На заняттях в дитсадку малеча дуже багато малює, вивчаючи різні художні техніки, працює з папером, пластиліном тощо, таким чином розвиває дрібну моторику рук та збагачує світ своєї уяви.   

Музичні заняття в дитсадку для більшості дітей є найулюбленішими. Почувши, як вихованці «Віночка» співають, зрозуміла чому. Адже, по-перше, це у них вдається, а по-друге, весело і цікаво. Окрім музичних занять, в закладі навчають ще й танців. Щоправда, навчання хореографічних азів є платним. Хоча це не дуже відлякує батьків, котрі хочуть, щоб їхні кровинки були різнобічно розвинутими.

— Нині дуже мало здорових дітей, — констатує Оксана Зелінська. —  Маємо багато дітей з вадами постави, плоскостопістю, тому найважливіший напрям нашої роботи — це фізкультурно-оздоровчий. Сучасні діти ослаблені, мало бувають на свіжому повітрі, тому цей напрям роботи вважаю важливим в роботі кожного дитсадка. Заняття у «Віночку» розпочинаємо з ранкової гімнастики, далі день наповнюємо заняттями з фізкультури, рухливими іграми, прогулянками, адже дитина впродовж дня повинна рухатися понад чотири години».


У перший клас без комплексів
Завдяки вихованню в дитсадку діти соціалізуються. «В нас малеча  розкривається і вже не комплексує в першому класі, — наголошує завідувачка ДНЗ. — Наші вихованці, як правило, продовжують своє навчання в школах №18 і №24. Ми тісно співпрацюємо з цими закладами, знаю, що вони вдячні нам за наших випускників, котрі вже знають, що таке заняття. Дуже важливо, щоб діти відвідували дитсадок. По-перше, дитина вчиться жити посеред людей, відбувається її соціальна адаптація. Вдома мама не може так різнопланово наповнити будні своєї дитини. Одна голова — добре, але коли над твоєю дитиною працює десять — то ще краще. Випускник дошкільного закладу — це всебічно розвинута дитина, пристосована до життя, активна, яка вміє вже постояти за себе.

Нові знання про світ

Оксана Зелінська називає дошкільний заклад, який лише нещодавно очолила, але працює в ньому уже 20 років, творчою лабораторією, в якій кожен день дитини має бути неповторним та сповненим новими знаннями та навичками. «В дошкільному закладі діти мають розвиватися, а не просто перебувати певний час», — наголошує педагог.

У «Віночку» працює молодий і дружний педагогічний колектив, в якому налічується 33 педагоги. Саме вони наповнюють кожен день своїх вихованців новими знаннями про світ. 

— Тепер найголовніше — виховати наших дітей добрими, чуйними, справжніми патріотами, — коментує Ольга Віконська. — Намагаємося до кожної дитини знайти підхід. Діти дуже різні, але кожна дитина хоче ласки, щоб її пригорнули, приголубили, спитали щось, вислухали, тому що не завжди батьки, на жаль, мають на це час. А в дитсадку одразу видно тих дітей, яким вдома мало приділяють уваги.

Галичина