У Франківську підписали контракт на будівництво тролейбусної лінії з БАМу на Пасічну


Знакова подія для Івано-Франківська – підписано контракт на будівництво тролейбусної лінії та тягової підстанції в районі АС №3.

Будівництво вартістю понад 3 млн євро реалізовують в межах Проєкту “Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська” за кредитні кошти ЄБРР. Варто зазначити, що це перша тягова підстанція, яку збудують у місті за останні 25 років, йдеться на сайті мера.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що проєкт дороговартісний та доволі складний. Адже лише сам документ контракту – це 510 сторінок україномовного тексту. Переможцем міжнародного тендеру на будівництво лінії виграла ТзОВ «Плутон» із Запоріжжя. «Ця тролейбусна лінія з’єднає вулицю Галицьку та Мазепи (АС №3) та проляже через Бульвари. Її протяжність – 7 кілометрів та 250 опор. А також буде збудована нова тягова підстанція потужністю 3250 кВА. Вона буде складатися з двох окремих модулів. Якщо говорити про терміни, то на реалізацію проекту виділено 2 роки. Тож сподіваюся, що ми втілимо в життя його вчасно та якісно», – наголосив Марцінків.

Директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк зауважив, що проєкт “Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська” складається із 2-х етапів. Перший – це закупівля тролейбусів. Підприємство впродовж останніх років поповнилося 29 тролейбусами. І другий етап – це будівництво нових тролейбусних ліній та тягових підстанцій. «Якщо поглянути на останні здобутки, то більший акцент був зміщений на розвиток автобусної мережі. Це пов’язано із тим, що ресурс, який був наявний у місті для розширення тролейбусного сполучення, вже вичерпав себе. Тобто для розвитку саме електротранспорту потрібно будувати нові лінії. Ми побудували вже 2, але й цього недостатньо. Саме тому взялися до реалізації ось такого великого проекту», – пояснив Голутяк.

Директор ТзОВ «Плутон» Євген Овсянікер наголосив, що його фірма вже має чималий досвід з виконання подібних робіт. «Ми докладемо усіх зусиль, щоб втілити в життя цей цікавий та відповідальний проєкт якісно та у поставлені терміни. Усе наше обладнання тестується та сертифіковане у Німеччині», – розповів підприємець.

Оскільки проєкт реалізується за кошти ЄБРР, то за його втіленням пильно стежать консультанти. Максим Мовчан зізнався, що процедури ЄБРР доволі складні з точки зору вимог як до міста, до комунального підприємства, так і  до підрядника. З моменту початку активної роботи до сьогоднішнього підписання пройшло 9 місяців, адже є багато процедурних питань. «Ми зі свого боку зробимо все, що мінімізувати будь-які незручності для мешканців міста та допомагатимемо у всіх питаннях, що виникнуть на шляху процедури», – запевнив консультант.

Перший заступник міського голови Микола Вітенко зізнався, що у планах ще й інші не менш грандіозні проекти з розвитку електротранспорту. Тож місто не зупинятиметься у цьому напрямку.

Відтак, новопідписаний контракт дав зелене світло новій тролейбусній мережі до АС №3.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!