У новозведеному будинку на вулиці Ленкавського, 4-а у квартир виявилося по кілька власників
Виглядає, що будівельні афери в обласному центрі множаться, як гриби після дощу. Очевидно, з одного боку, ще свіже у пам’яті резонансне шахрайство і «справа «Екватора» містян нічого не навчили, а з другого — розслідування тих чи інших кримінальних справ, пов’язаних з будівельними аферами, відбувається надто повільно і публічно не висвітлюються бодай проміжні кроки.
Ось чому, як на нас, скандальне будівництво багатоповерхівки на вулиці Ленкавського, 4-а, де у квартир виявилося по кілька власників, на тлі подій у державі виглядає як блюзнірський виклик — і громаді, і правоохоронцям.
Анатолій ІЛЯШЕНКО, ошуканий житель м. Івано-Франківська:
— Історія моїх стосунків із забудовником «Рембудсервіс» довга — я познайомився з ним ще 2006 року. Віддав у заставу свою двокімнатну квартиру, взяв у банку кредит і передав гроші керівникові фірми Євгенію Кисілю. Ми домовлялися, що я буду в них працювати, вкладу у виробництво свої кошти, а відтак придбаю квартиру в новобудові.
Натомість фірма покриє мій кредит. Так і зробив — віддав 22 тис. 600 доларів США (є розписка. — Авт.). Минув рік, але фірма не платила мені жодної копійки і перестала сплачувати банківські відсотки за моїм кредитом. Довелося звільнитися — треба за щось жити. У 2009 році звернувся я на них із заявою до прокуратури. Не встиг вийти з прокуратури — дзвінок: «Будеш «викобенюватися», то житимеш на вулиці!». Вимушений був забрати заяву через реальну погрозу. У грудні 2013 року банк, вигравши всі суди, звернувся у виконавчу службу з рішенням про моє реальне виселення з квартири через непогашення кредиту. Тоді я дізнався, що «Рембудсервіс» почав продавати квартири на Ленкавського, 4-а — мені ж фірма обіцяла розрахуватися з банком після продажу перших квартир. Тоді мені запропонували: або самому купити квартиру з доплатою, або знайти покупця на 30 тис. доларів США, мовляв, цими грішми закриють мій кредит у банку. Я забігав. Звернувся до зятя й умовив, щоб вони з донькою купили квартиру. і в березні 2014 року ми доплатили ще 6 тис. доларів США і «Рембудсервіс» оформив договір купівлі—продажу на мою доньку Ольгу Гарасимчук. Спостерігаю, як будується будинок на Ленкавського, 4-а, і думаю, слава Богу, продам квартиру і розрахуюся з банком. Ми подали оголошення — все за стандартною процедурою, — що шукаємо покупця. Зателефонували якось з рієлторської контори і повідомили, що знайшли реального покупця на квартиру — за 28 тис. доларів США. Думаю: шість тисяч віддам дітям, двадцять — банкові, а дві мені залишиться — головне, щоб уже вилізти з тієї ситуації. Та коли довелося оформляти майнові права на покупця, з’ясувалося, що для цього потрібна письмова згода «Рембудсервісу». Це стандартно зазначено окремим пунктом у договорі купівлі-продажу — про переуступку майнових прав. І тут усе почалося!!! Від весни 2014 року і до осені крутили мною. Відтак, порадившись з адвокатом, ми звернулися до суду, а незабаром і фірма «Рембудсервіс» подала позов до суду, щоб визнати договір купівлі-продажу, оформлений на мою доньку, недійсним. І знаєте, яка мотивація? Мовляв, 2013 року вони змінили і назву фірми «Рембудсервіс» на «Кредо-ІФ», і власники-засновники змінилися: були тато з мамою, а стали їхні діти. Це була одна із шахрайських схем. і знову почалася судова тяганина. Відтак дізнаюся, що в цьому будинку на вулиці Ленкавського, 4-а не я один потерпів від такої афери — купа народу бігає таких, як я. Коли свого часу «Рембудсервіс» одержав дозвіл на будівництво, то взяли у генпідрядники будівельну компанію — фірму «АРС-ДіМ». Потім були скандали, одне одного «кинули», і фірма «Рембудсервіс» договір розірвала, а уклала угоду з іншим генпідрядником — фірмою «Галицький двір», розподіливши, скільки і кому належить у майбутньому квартир у будинку на вулиці Ленкавського, 4-а. і всі навперебій почали активно продавати квартири. Тож сьогодні деякі квартири мають вже по двоє чи навіть по троє власників.
Наразі триває досудове розслідування і незабаром можна очікувати вручення керівникам деяких будівельних фірм повідомлень про підозру. Досудове розслідування у кримінальному провадженні, порушеному за фактом «незаконного заволодіння коштами громадян у великих розмірах при продажі квартир та незаконне будівництво», провадить слідче управління УМВС України в області, а прокуратура області здійснює процесуальне керівництво. Хто із забудовників багатоповерхівки на вулиці Ленкавського, 4-а — ТОВ «Рембудсервіс ЛТД», ТзОВ «Кредо-іФ» чи приватна фірма «Галицький двір» — є автором шахрайської схеми, а хто правомірним продавцем квартир у новобудові, це й доведеться з’ясувати правоохоронцям. А забудовник часу не марнує — докладає всіх зусиль, щоб через суд відновити скасовану декларацію Держархбудінспеції про завершення об’єкта (на кінець травня на об’єкті ще тривали зовнішні опоряджувально-штукатурні роботи) і здати новобудову в експлуатацію.
У той же час дивує, що більшість потерпілих прикарпатців — через острах чи зневіру — не намагаються нагадувати про свої біди і лише поодинокі ошукані люди продовжують відстоювати свої права.
газета Галичина