Сьогодні, 14 червня, у Всесвітній день донора крові в Прикарпатському обласному центрі служби крові відкрили оновлений Центр цитаплазмаферезу.
Як розповіла медична директорка Центру Ірина Федик, це відділення, де донори здають клітини крові, в тому числі для онкохворих, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Ця процедура триває понад годину, тому ми намагалися покращити комфорт для наших донорів. Провели косметичний ремонт, закупили нове обладнання, щоб процедура була для них якомога комфортнішою і кращою. Оновлення обійшлося в понад пів мільйона. Це наші власні кошти, які ми збирали певний час. Ми працюємо для того, щоб нашим донорам було комфортно, адже ми залежимо від них. Бо якщо не буде крові, ми не зможемо надавати допомогу",- каже Ірина Федик.
За словами почесного донора Костянтина Козака, його донорський шлях розпочався 10 років тому з прохання друга здати тромбоцити для доньки його товариша.
"З 20 кандидатів підійшов тільки я, тож з того часу здаю тромбоцити для онкохворих дітей. Я здаю тромбоцити 8-10 разів на рік по потребі, адже тромбоцити можна зберігати лиши дві доби. Мені телефонують коли є необхідність, оскільки я в базі. Я тішуся, що можу рятувати життя. Особливо радісно, коли люди телефонують і дякують, що моя кров справді допомогла і їх рідні входять у стан ремісії",- каже донор.
Завідувачка відділу заготівлі крові та її компонентів Ірина Стецев'ят розповідає, що з початком війни кількість донорів значно зросла.
"Після 24 лютого в нас тиждень були величезні черги з охочих здати кров. Ми почали контролювати потік донорів, запустили чат-бот, телефонну реєстрацію і запрошуємо донорів, коли є потреба в певній групі крові. В перші місці війни практично всі ВПО приходили здавати кров, адже вони бачили ті всі жахи і хотіли якось допомогти пораненим. Зараз переселенців менше, але активізувалися прикарпатці. Протягом цього року збільшилась кількість тих, хто здає кров вперше і серед них переважає молодь",- каже Ірина Стецев'ят.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!