У Теплокомуненерго розповіли, коли зросте тариф для франківців


В "Івано-Франківськтеплокомуненерго" кажуть, що платіжки з новим тарифом на тепло для населення прийдуть після травня 2020 року.

Минулого тижня інформація щодо нового тарифу на теплову енергію для населення, бюджетних установ та інших споживачів, запровадженого Постановою НКРЕКП викликала велике обговорення. Проте, як з’ясувалося, не все так однозначно, як виглядає на перший погляд. Саме про це розповідає заступник директора ДМП «ІФТКЕ» з розрахунків та реалізації теплової енергії Ігор Угриновський.

"Це був дуже потрібний крок Національної Комісії, який в певній мірі врегулював ті зміни, які відбулися в ціновій політиці за останні п’ять років в царині складових тарифоутворення для нашого підприємства. Звичайно, ніхто не в захваті від зростання тарифів на централізовану теплову енергію та централізоване гаряче водопостачання, але без реальних, економічно обгрунтованих тарифів жодне комунальне чи будь яке підприємство діяти і існувати собі в збиток не може. Витрати на виробництво теплової енергії, її транспортування і постачання повинні окуповуватися. Від цього нікуди не дітися", - запевняє чиновник.

В той же час тепловики наголошують, що з 1 травня 2019 року увійшов у дію Закон України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги». Пунктом 4 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що не пізніше, 1 травня 2020, співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, а виконавці послуг – укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

Якщо ж співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин та не дійдуть згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, між виконавцем комунальної послуги та кожним співвласником після 01.05.2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги. 

Варто зауважити, що до моменту укладання нових договорів про надання комунальних послуг за вимогами і правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами теплопостачання здійснюватиметься відповідно до договорів, укладених до 01.05.2019 р.

Отже, запровадження в дію нових тарифів для розрахунків із споживачами буде здійснюватися:

  • за надані послуги постачання теплової енергії та постачання гарячої води категорії споживачів – населення на абонентському обслуговуванню після укладання відповідних договорів після 01.05.2020р.
  • за постачання теплової енергії для категорій споживачів населення не на абонентському обслуговуванню бюджетні організації та інші споживачі – з 17.01.2020 р.

До теми: У "Теплокомуненерго" кажуть, що тарифи потрібно підвищувати, а не знижувати

Керівник Теплокомуненерго каже, що прийдеться підняти тарифи на тепло

Іванофранківців чекають нові тарифи на тепло

Виконком затвердив нові тарифи на тепло з "нетрадиційних" котелень

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!