Відділення, яке дає другий шанс на життя


Серед різноманітних відділень медичного закладу відділ анестезіології та інтенсивної терапії є особливим, адже потрапляють сюди найважчі пацієнти. Проте працівники цього відділу виконують різноманітну, складну та відповідальну роботу.

На базі Центральної міської клінічної лікарні відділення анестезіології та інтенсивної терапії працює 15 років і спочатку було розраховане на 6 ліжок.

«У нас одна сестринська посада розрахована на три ліжка. До речі, у світі – це дуже важливий показник: кількість персоналу на пацієнта. Чим він вищий, тим більш елітним вважається відділення і тим якіснішу допомогу воно надає», – розповідає завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії ЦМКЛ Володимир Михайлович Вовчук.

У 2008 році закінчився капітальний ремонт відділення. Лікарі запевняють, такий фактор, що на перший погляд не має жодного стосунку до надання невідкладної медичної допомоги, є дуже важливим, адже передбачає комфорт перебування пацієнта в лікарні.

«Такі відділення, як наше, дуже залежні від матеріально-технічного оснащення. На щастя, у лікарні постійно триває поступове оновлення матеріально-технічної бази, розширився штат, зараз ми функціонуємо, як відділення на 9 ліжок. Є три сестринські пости і цілодобова лабораторна служба. Завдяки зусиллям адміністрації лікарні, а особливо головного лікаря Тараса Масляка, у ЦМКЛ цілодобово працюють усі служби: лабораторія, рентген, а також комп’ютерний томограф, УЗД-служба, яка є мультифункціональною, адже надає можливість оглянути серце, черевну порожнину, судини, допомагає  діагностувати будь-яку патологію», – зазначає Володимир Вовчук.

У відділенні працюють також сучасні апарати штучної вентиляції легень з адаптованими режимами, а це дуже важлива річ, адже така апаратура дає пацієнту шанс вийти з тієї чи іншої патології.

Окрім того, біля кожного пацієнта встановлені спеціальні монітори, які передають інформацію на центральну станцію спостереження. Тут черговий лікар може одночасно контролювати стан усіх хворих, адже бачить такі показники, як пульс, тиск, частоту дихання та інші показники життєво важливих функцій.

Працює у відділенні і портативний рентген-апарат, який необхідний у випадках, коли пацієнта не можна перевезти до ренген-кабінету. Можливість зробити усі необхідні обстеження в умовах відділення інтенсивної терапії надає і сучасне переносне УЗД-обладнання.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії ЦМКЛ надає планову і екстрену анестезіологічну допомогу усім відділенням хірургічного профілю. Завідувач відділення виокремлює два блоки роботи – анестезіологічний і роботу в інтенсивній терапії.

Інтенсивісти – це лікарі, які надають медичну допомогу у вкрай важких критичних станах, при різній патології. А лікарі, які надають анестезіологічну допомогу забезпечують знеболення під час проведення ургентних чи планових оперативних втручань.

«Наші спеціалісти працюють як в операційних, так і в палатах інтенсивної терапії. Я наполягаю, щоб усі лікарі мали досвід роботи на усіх ділянках, щоб уміли працювати в операційній, на плановій і в ургентній анестезіології, в урологічній операційній, при ендоскопічних оперативних втручаннях, яких зараз є дуже багато. Також важливо, щоб спеціаліст умів працювати з пацієнтом в комі від інсульту, чи при важкій пневмонії», – наголошує Володимир Вовчук.

Терапевтичний профіль роботи є для працівників відділення досить болючою темою, адже якщо аналізувати кількість летальних випадків, то близько 30% померлих – хворі із хронічними декомпенсованими серцевими проблемами.

Це пацієнти, які не звертаються своєчасно за медичною допомогою і  поступають до лікарні у вкрай критичному стані. Також великий відсоток пацієнтів відділення складають хворі з інсультами – судинними катастрофами головного мозку, основна причина яких – гіпертонічна хвороба.

Медики зазначають – триває період посту, по закінченню якого лікарні фіксують значний ріст панкреатитів, панкреонекрозів, кишкової непрохідності. Пов’язане це з тим, що людина, яка утримувалася від харчового навантаження, раптово дає навантаження на систему травлення. Тому виходити з посту треба робити розумно і поступово. Людський організм взагалі не любить різких коливань, треба дотримуватися золотої середини.

Звісно, у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії дотримуються відповідного санепідрежиму, який дуже наближений до того, що існує у операційному блоці. Але одному родичу раз в день дозволено до 5 хвилин навідувати пацієнта.

Тут  перебувають найважчі хворі, але завдяки самовідданій роботі лікарів та новітньому сучасному медичному обладнанню, яке працює на базі Центральної міської клінічної лікарні, у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії люди отримують другий шанс на життя.

Любов Загоровська