4 запитання «про головне»: Насалик спитав Олінійчука, чому в області не дотримуються Конституції

news-image: 4 запитання «про головне»: Насалик спитав Олінійчука, чому в області не дотримуються Конституції
Нині на сесії районної ради міський голова Ігор Насалик задав заступнику начальника департаменту охорони здоров’я ОДА Миколі Олінійчуку 4 запитання Усі — по медицині.

— 1. У чотирьох областях України проводився пілотний проект реформи у галузі охорони здоров’я. Чим він закінчився? 2. Ви говорите про Конституційні норми. Тобто про те, що безкоштовна медицина гарантована Конституцією України. На Калущині на медикаменти профінансовано 17,5 млн. гривень. В усіх інших містах області разом узятих — 19 млн. гривень. Чому інші міста не дотримуються Конституції України? 3. Ви говорите про медичну реформу, але реформа «швидкої» призвела до того, що автомобілі швидкої і невідкладної медичної допомоги уже не виїжджають на половину викликів. 4. Калуш має стати госпітальним округом і Калуська ЦРЛ має фінансуватися з державного і обласного бюджетів. Це все залежно, яке фінансування дасте. Якщо таке, як зараз, то не вистачатиме й на заробітну плату…— прокоментував Ігор Насалик.

Зрештою, не всі із поставлених запитань були власне запитаннями. Деякі більше скидалися на зауваження. Але обговорення відбувалося у рамках реформи охорони здоров’я та проекту безкоштовної медицини на Калущині.

— Пілотні проекти ще не завершені, — повідомив Микола Олінійчук. — Але кроки в охороні здоров’я потрібно було робити. Акцент на первинну ланку — це правильно. За 2 останні роки маємо плюс 200 сімейних лікарів в області. Маємо наблизитися до показника, коли на 1 сімейного лікаря припадає 1200 пацієнтів. У пілотних регіонів немає особливо чому вчитися. Але нині маємо визнати, що ліжко-місць у наших медичних закладах у нас — забагато. Грошей на лікування у стаціонарах витрачаємо забагато. Друге. Сьогодні в Україні ніхто не виконує Конституцію (оплески і сміх у залі). Тому держава і пішла на реформу у галузі охорони здоров’я. Стан медицини покращиться, коли в Україні приймуть закон про страхову медицину. Таким шляхом пішла Румунія, і у них медичне обслуговування покращилося. У нас також потрібно проявити політичну волю і вести страхову медицину. Однак, я не згідний із розрахунками міського голови: лише по гемодіалізу область профінансувала 25 млн. гривень, по програмі інсулінів — 19 млн. гривень. Загалом по програмах — близько 100 млн. гривень. А от щодо фінансування місцевими бюджетами придбання медикаментів — так, ці розрахунки правильні. Третє. Зі «швидкою» у нас дійсно багато проблем. Ця служба роками не виконувала свою функцію. Наприклад, на Калущині лише 25-30% викликів — це екстрена невідкладна медична допомога. Решта — перевезення з однієї лікарні до іншої чи — до обласної, що мав би робити санітарний транспорт, виклик, які мав би обслуговувати фельдшер чи сімейний лікар. Крім того, «швидка» має багато проблем — із кадрами і транспортом. Очікуємо приблизно 30 нових автомобілів, які мають надійти в область за державною програмою. А загалом планується, що за 3 роки повністю оновиться автопарк.

Микола Олінійчук також повідомив: до 2014 року мають бути створені Центри первинної медико-санітарної допомоги. На Калущині їх має бути два: на базі районної поліклініки на вул. Каракая — районний. І на базі міської поліклініки — міський. Ці Центри фінансуватимуться із місцевих бюджетів. Лікарні відійдуть у підпорядкування області й фінансуватимуться із обласного та державного бюджетів.

— Але якщо влада матиме бажання і змогу допомогти — ніхто не заперечуватиме, — запевнив Микола Олінійчук, говорячи про безкоштовну медицину.

Наразі ні міська, ні районна влади Калущини не прийняли рішення про створення первинних Центрів.

"Вікна"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 29.10.2013 19:12
загрузка...