Болото Ширковець - місце, де збереглись рослини, яких більше ніде не побачиш

news-image: Болото Ширковець - місце, де збереглись рослини, яких більше ніде не побачиш
Боло́то Ширкове́ць — гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована в Долинському районі Івано-Франківської області, між селами Старий Мізунь і Новий Мізунь, у межах Вигодської улоговини.

Площа природоохоронної території 12 га. Створена 1975 року. Перебуває у віданні ДП «Вигодський лісгосп».

Охороняється верхове болото, розташоване у видолинку на нижній терасі річки Мизунки, на висоті 500–550 м над р. м. Центральна частина болота оліготрофна, з пригніченою сосною та переважанням багно-сфагнових ценозів.

На мезотрофній частині болота переважають осоково-сфагнові угруповання. Із рідкісних видів рослин на болоті можна побачити росичку круглолисту – комахоїдну багаторічну рослину, над якою свого часу проводив досліди Чарльз Дарвін. Він годував її різними видами їжі, проте не всю рослина споживала. Особливо росичці до смаку припали сир, ковбаса та смажене м'ясо.

Також на Ширковці росте журавлина дрібноплода, занесена до Червоної книги України. Втім, більшість поверхні болота покривають мохи й різні види осоки, а також лісові ягоди – чорниця і брусниця. Якщо пощастить, на болоті можна побачити рідкісних чорних лелек, які прилітають сюди гніздитися у березні – квітні.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.11.2019 06:12
загрузка...