До Дня толерантності в Івано-Франківську провели Форум амбасадорів розмаїття

news-image: До Дня толерантності в Івано-Франківську провели Форум амбасадорів розмаїття
Цієї п'ятниці, 15 листопада, в Івано-Франківську відбувся Форум амбасадорів розмаїття з нагоди Міжнародного дня толерантності. 80 прикарпатських активістів та активісток презентували громадські ініціативи, які вони реалізовували цієї осені.

Форум проходив у Парасольковому цеху. У події взяли участь близько 80 громадських активістів з Івано-Франківської та Львівської області, а також активні мешканці міста, митці, викладачі, ветерани ООС(АТО), підприємці, студенти та старшокласники.

У межах Форуму були презентовані 16 громадських ініціатив, які реалізували випускники
та випускниці проекту Молодіжної організації “СТАН” “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті”.

“Мета нашого проекту полягала в тому, щоб популяризувати цінності культурного розмаїття і плюралізму. Ми хотіли створити мережу активістів у нашому місті та регіоні, які б поширювали ці цінності та підтримували одне одного, — говорить координаторка проекту Юлія Сінькевич, — І це нам вдалося. Завдяки 16 ініціативам, які були втілені за нашої підтримки, та які зажили своїм життям зараз, можемо впевнено про це говорити”.

Серед основних тем, з якими працювали активісти, протидія булінгу та сексизму, підсилення молоді, екосвідомість, культурна спадщина національних меншин, включення іноземців, які живуть в Івано-Франківську у суспільне життя.

Випускниця проекту “Амбасадори розмаїття”, редакторка медіа-ресурсу “Глуzд” Олена
Гелетюк розповідає:

“У межах “Амбасадорів” наше видання запустило спец-проект “У стані толерантності”. Суть проекту полягала в тому, що ми брали дискриміновані верстви населення і розповідали про їхнє життя. Хотілось не просто розповісти:”ось безхатьки, їм живеться погано”, а показати, через які причини ті опинились на вулиці. І так з кожною дискримінованою групою: безхатьками, ЛГБТ+, людьми з інвалідністю, самотніми людьми, тощо”.

Ініціатива іншого випускника “Амбасадорів” Михайла Векліна мала на меті згуртувати
громаду Івано-Франківська через спільні екосвідомі дії. Він та його команда провели
фестиваль “Творче еко-розмаїття” у Франківську.

Наша команда сформувалась на одній з освітніх програм “Амбасадорів” навколо
спільної теми. Нас усіх турбував стан довкілля, що робити, щоб не забруднювати
довкілля, — каже Веклін. — Ми вирішили вирішувати цю проблему через творчість,
щоб об'єднати довкола себе якомога більше людей, обмінятися ідеями та поділитися досвідом. Так і виник фестиваль”.

Опісля презентації ініціатив відбувся концерт азербайджанського поета та музиканта Ашота Даніеляна, який приїхав до Франківська в межах свого туру Україною. проекти франківських амбасадорів музиканту сподобались.

Всі ці ідеї мені шалено близькі! Я думаю, що це дуже важливо для Франківська і для людей загалом, — ділиться враженнями Даніелян. — Бачу, що люди займаються громадською активністю щиро. Це можна робити під різними соусами з різними цілями,
але я бачу, що франківські активісти щирі у тому, що вони роблять” Навчальний візит відбувся в межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті, який реалізує СТАН \ STAN art group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.11.2019 20:55
загрузка...