Довідка паломнику: Княжа Криниця в Крилосі

news-image: Довідка паломнику: Княжа Криниця в Крилосі
Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ продовжуємо серію статтей в рамках підготовки до Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос, яка вже цього тижня – 3 та 4 серпня, відбудеться на Прикарпатті.

Княжа криниця – джерело, яке б’є на крилоській горі ще з давніх часів. Воно неодноразово рятувало в давнину місцевих жителів при тривалих облогах, коли річкову воду пити було неможливо, повідомляє Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Княжа криниця – легенда про виникнення

Існує легенда, що один із правителів Давнього Галича не збирався віддавати ворогам свою фортецю. Однак під час тривалої облоги їжі було вдосталь, а води не вистачало. Тоді князь вийшов із своїм супроводом на високе місце, витягнув власного меча і встромив його в грунт. Одразу після цього звідти вдарив сильний потік води. Таким чином фортецю вдалось врятувати від спраги, а вороги вже незабаром відступили.

Князь наказав прочистити нове джерело і обкласти його камінням. Відтоді воно і називається Княжою криницею.

Існує й трохи інша версія переказу. За нею джерело виникло завдяки місцевому волхву. Коли воїни вже не могли витримати облоги, то попросили князя здатись. Правитель обдумував своє рішення цілу ніч, а під ранок зустрів старого волхва, який поради йому не відповідати дружині до наступного вечора. А під вечір старець провів князя на пагорб і попросив прослідкувати де падають останні сонячні промені. Там і поради мудрець копати, після чого князь встромив свого меча в землю і звідти вдарила вода.

Вважається, що Княжа криниця і по сьогоднішній день дає цілющу воду, адже ще в давні часи вона допомагала місцевим воїнами втамувати спрагу та захищала їх від зброї супротивників.

Княжа криниця в наш час

У 1998 році до святкування 1100-річчя Галича, криницю було відреставровано, а біля неї облаштували оглядовий майданчик. Сьогодні це чудове місце приваблює чимало людей, які приїжджають до джерела з найближчих околиць і навіть із Івано-Франківська. Однак за останній десяток років джерело втратило свій колишній напір і тепер вода тече невеличким потічком. Хоча це й не заважає черпати з криниці смачну та холодну воду.

Вдень і вночі з Княжої криниці відкривається чудовий краєвид на Підгородь та Галич. Звідси видно історичний Храм Пантелеймона в селі Шевченкове, бурштинські труби, місцеві поля та ліси.

У селі Крилос є ще одне джерело, яке вважається цілющим – це Францішкові очі. 

До теми: У Крилосі незабаром пройде проща. Програма


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.08.2019 21:29
загрузка...