Екологічна інспекція Прикарпаття попереджає про заборону спалювання опалого листя та сухої рослинності


З настанням осені частішають випадки спалюванням залишків листя, сухої трави, і навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри людей щодо наведення чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством    заборонено спалювання опалого листя, залишків рослинності та, тим більше, будь-якого сміття.

Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. Найбільшу кількість хімікатів вбирає бадилля картоплі, адже для знищення колорадського жука картоплю щиро скроплюють різними хімікатами, часто навіть не задумуючись про їх склад. А вдихання продуктів згорання цих сполук ще шкідливіше, ніж самих сполук, і може бути надзвичайно небезпечним для здоров’я.

Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору. Особливо важко локалізувати пожежі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко. Важливо зрозуміти, що самовільне спалювання сухої трави, залишків рослинності та опалого листя – проблема не тільки екологів та рятувальників, а й усіх пересічних громадян.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища проводять рейдові перевірки по території області з метою виявлення ти припинення випадків випалювання сухої рослинності та порушень правил поводження з відходами. 

Дбаючи про чистоту обійсть, господарств та населених пунктів, не нашкодьте довкіллю та своєму здоров’ю!