Франківські чиновники скуштували страви шкільної їдальні


Картопля пюре, відварна сосиска та вітамінній салат з капусти і моркви. Саме такі страви на тарілці в учнів 5-ї школи. Десерти на вибір. Це- млинці з яблуками та варення з сезонних ягід або гарбуза за авторським рецептом. а ще булочки з начинками. Також тут готують різноманітні фреші.

Меню у їдальні повторюється раз на два тижні. Всі позиції кухарі узгоджують з дирекцією школи, профільним Департаментом та держпродспоживслужбою. Разом зі школярами куштують страви чиновники та керівництво школи. Наїдки зі шкільної їдальні імпонують гостям, пише ВЕЖА.

Та вже ж найоб’єктивніші дегустатори – це діти. Учні наминать шкільні обіди за обидві щоки. В їдальні щодня харчуються близько півтисячі дітей. З них 160 школярів – пільгові категорії.

Найбільшою популярністю в буфеті все ж користуються хлібобулочні вироби, зізнаються кухарі. Всі смаколики вони випікають самі. Кажуть, аби страви були смачними та поживними потрібні свіжі та якісні інгридієнти. Всі закупи 5-та школа проводить самотужки, у перевірених постачальників. Оскільки вже декілька років її керівництво веде індивідуальний бухгалтерський облік.

Цього року МОЗ розробив рекомендації щодо організацїі здорового харчування.

Зокрема, данські дошкільнята та учні беруть перекус з дому. В контейнерах – бутерброди, овочі та фрукти. Гарячі страви батьки можуть замовити додатково. За власним бажанням. Це – каші, гарніри чи сендвічі. Під час тривалого навчання діти повинні отримувати всі поживні вітаміни та мінерали. Достатню кількість білків, жирів та вуглеводів. Педіатри рекомендують батькам стежити за харчуванням дітей упродовж дня.

Надмірна зайнятість учнів позашкільним секціями виснажує організм. Відтак діти повинні відпочивати. Бажано у поєднанні з активними атракціями на свіжому повітрі, аби “нагуляти” апетит. Якщо ж школяр відмовляється від їжі тривалий час, варто звернутися за допомогою до фахівців. В підсумку шкільного обіду чиновники зазначили, якісне харчування, як і навчання дітей в рамках нової української школи – це взаємна праця міської влади, педагогічного колективу та батьків.