Франківським медикам презентували книгу, як допомогти батькам пережити втрату дитини

news-image: Франківським медикам презентували книгу, як допомогти батькам пережити втрату дитини
Як легше пережити непоправну втрату дитини до, під час, або за короткий час після пологів давали поради засновники ГО «Опіка Ангела».

Засновниками цієї організації є молода сім’я, яка близько року тому втратила дитину на четвертому дні життя. Пологи відбулися в Австрії. Ці люди зіткнулися з цілою програмою заходів підтримки в свою сторону тамтешніх медпрацівників, яка діє в їхній країні понад 30 років. Щоб поділитися цими переживаннями та практичними рекомендаціями, сьогодні в Івано-Франківському пренатальному центрі вони презентували брошуру «Прощання з ангелом», йдеться на сторінці Департаменту охорони здоров'я.

Ця книга – це рекомендації при роботі з перинатальними та неонатальними втратами не тільки для батьків, але й для медичних працівників, доул та всіх, хто працює з потерпілими батьками. В посібнику розкриті такі теми:

- проживання горя при втраті вагітності та дитини
- робота з батьками, які переживають втрату
- мовити про невимовне
- слова мають значення
- створення спогадів
- вагітність після втрати
- турбота про себе.

Цю брошуру отримав, кожен охочий, завдяки фінансовій підтримці Urban Space 100.
Участь в заході взяли головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з питань акушерства та гінекології Володимир Дзьомбак, начальник управління охорони здоров’я МВК Марія Бойко, працівники Івано-Франківського обласного пренатального центру.

Мета цього заходу допомогти сім’ям проходити через найважчий час у їхньому житті та навчитися жити далі. Під час цієї презентації засновники ГО «Опіка Ангела» поділилися світовими практиками надання підтримки, розповіли як вона впливає на подальше життя сім’ї та надали рекомендації медичним працівникам як вони можуть правильно діяти у випадках втрати та яку допомогу можуть отримати батьки вже за межами медичного закладу.

Представники організації вручили обласному пренатальному центру подарунки для забезпечення кращої підтримки за світовими стандартами, сім’ям, які втратили дитину.

«На жаль, лікарі з багаторічним стажем знають, як тяжко батьки переносять втрату дитини і як часто гостро і негативно ставляться до лікарів, навіть при тому, що в цьому немає їхньої вини, каже заступник головного лікаря обласного перинатального центру Яремко Мар’ян. Найперше, на працівників обласного пренатального центру чекають відповідні навчання, а коли ми засвоїмо цей проєкт – каже лікар, ми будемо впроваджувати його в наших районних закладах. Плануємо залучити й інші громадські організації й набирати все більших масштабів, щоб надалі охопити всі пренатальні центри України та налагодити роботу медперсоналу з батьками, які зазнали пренатальних та неонатальних втрат».

«Перинатальний центр – це заклад де, родина очікує отримати радість та щастя, але, на жаль, бувають і інші випадки, і хоча вони від нас не залежать, проте, ми робимо все можливе щоб уникнути пренатальних і неонатальних втрат, – каже головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з питань акушерства та гінекології.

Але, як запевняють засновники ГО «Опіка Ангела», разом ми зможемо зробити цей світ добрішим.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.11.2019 20:24
загрузка...