Івано-Франківськ приваблюватиме сучасними архітектурними потворами?

news-image: Івано-Франківськ приваблюватиме сучасними архітектурними потворами?
В Івано-Франківську багато розмовляють про туристичну привабливість міста. Мовляв, місто хоч і не таке старе як Львів, та все ж має чим зацікавити туриста. Та далі розмов справа не йде. Адже в місті багато пам’яток архітектури, які своїм жалюгідним виглядом вже давно нікого не приваблюють.

Однією із можливих цікавинок Івано-Франківська могли б стати залишки фортифікацій, що були знайдені кілька років тому на території пам’яток архітектури за адресою Мельничука №14 та №16.  Варто зауважити, що й архітектурні пам’ятки могли б бути не менш цікавими для туристів та мешканців міста, зокрема. Та схоже, в франківчан небагато шансів побачити ці пам’ятки в майбутньому. Адже на території будинків №14 та №16 ведеться будівництво, яке може катастрофічно вплинути на ці споруди.

Начальник відділу охорони історико-культурної спадщини управління культури Івано-Франківського міськвиконкому Ігор Панчишин у розмові з кореспондент «Бліц-Інфо» зауважує, що стан цих пам’яток архітектури сьогодні є в задовільному стані.

«Хоча частина будинку №14, що примикається до новоспорудженого корпусу обласної філармонії, зараз перебуває в критичному стані. Його практично довели до такого стану повною бездіяльністю. Щодо будівництва, яке триває на території цих споруд, то юридично, в них всі папери є. Але стосовно принципів охорони культурної спадщини, то тут виникають зауваження», - зауважує Ігор Панчишин.

На думку головного охоронця івано-франківської спадщини, від нової споруди спотворюється цілісність цього історичного кварталу.

«Будинки вже постраждали, бо ця споруда там чужа. Тобто цільного комплексу, такий як він був, вже нема. Хоча, ми ще навіть не знаємо, як воно буде виглядати. Зараз воно ще симпатичне, бо крізь нього ці дві будівлі. Та що буде далі – невідомо. Може фізично ця нова споруда не залізе в фундамент, але, в принципі вона заважає сприйняттю та збереженню цього історичного середовища», - пояснює пан Ігор.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.10.2013 08:20




загрузка...