Міністр екології у Франківську: Карпати мають стати візитівкою держави

news-image: Міністр екології у Франківську: Карпати мають стати візитівкою держави
У вівторок, 19 березня, міністр екології Остап Семерак зустрівся зі студентами Прикарпатського університету.

За словами ректора ПНУ Ігоря Цепенди, це єдиний університет який має спеціальні відносини з Мінприроди, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Програма співпраці полягає у підготовці експертиз і створення центру екологічного моніторингу. Там буде надсучасне обладнання, яке буде моніторити екологічний стан регіону. В майбутньому ми хочемо об'єднатися з альпійських лабораторіями і створити спільну європейську базу. Студенти зможуть займатися дослідженнями. Роботи будуть завершені протягом двох років",- анонсував ректор.

У свою чергу міністр екології закликав студентів не боятися і навіть якщо щось не вдається не опускати руки, а працювати для розвитку України. Адже, на переконання Остапа Семерака, процвітаюча Україна буде найкращою відповіддю Кремлю на його агресію.

"Україна в світових рейтингах ефективності екологічної політики займає 18-19 місця. Ми випередили більшість європейських країн. Але роботи ще дуже багато саме для вас - студентів. Ввеликі компанії потребують таких людей як ви. Використайте свій шанс щоб мати гарну роботу і рухати Україну до збереження екології"- закликав міністр екології.

Окремо Остап Семерака розповів, що вдалося зробити за минулий рік на Прикарпатті. Зокрема, мінекології скерувало кошти на технічне забезпечення для нацпарків Прикарпаття. Йдеться про техніку для боротьби з пожежами, браконьєрами, впорядкування туристично-інформаційних офісів.

"Для мене Карпати - це важливе місце і хотілося щоб вони стали позитивною візитівкою України. Коли вперше приїхав в Карпати, то був вражений хижацькими рубками. Тож ініціював зміну надто лібералізованих правил санітарних рубок лісу. Окрім того був прийнятий закон "Про оцінку впливу на довкілля". Тепер кожна тергромада має стежити і вимагати дозвільний документ на рубки. А він не може бути оформлений без обговорення з громадами. Якщо його нема треба звертатися в поліцію",- закликав міністр.

Окремо Семерак звернув увагу на екологічний стан прикарпатських річок та будівництво очисних споруд.

"Дуже важливо перевірити, як йде будівництво очисних споруд. Адже багато річок беруть початок на Прикарпатті і течуть до моря. Тож стан цих водних об'єктів є важливим для всіх. З державного бюджету були виділені кошти на будівництво очисних споруд в Яремче і Коломиї, тож я хочу перевірити, як йде робота",- сказав високопосадовець.

Після виступу міністра, студенти змогли задати йому запитання, які їх цікавили.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.03.2019 10:48