Не швидше, аніж за місяць: Франківці нарікають на великі черги у департаменті соцзахисту


З 1 квітня багатодітні сім’ї після народження третьої та наступних дітей отримуватимуть додаткову фінансову допомогу.

Передбачено, що за кожну третю і наступну дитину з багатодітної сім’ї яка ще не досягла шестирічного віку батькам будуть щомісячно давати виплати: з 1 квітня 2019 року – 1626 гривень на місяць на одну дитину, з 1 липня 2019 року – 1699 гривень на дитину, з 1 грудня 2019 року – 1779 гривень на дитину.

Втім, чиновники попередили, що людям, які звернуться з квітня по червень включно, ця допомога буде призначена з 1 квітня, а далі - відповідно з місяця звернення.

Дізнавшись про можливість отримати допомогу від держави багатодітні франківці поспішили з документами в департамент соцполітики, але їм сказали записуватись у чергу на місяць наперед. На це франківські матусі нарікають в соцмережах.

Кореспондентка Бліц-Інфо пішла в Департамент соцполітики, щоб дізнатись у керівництва чи насправді є черги. Заступник директора департаменту Руслан Зелик запевняє, що черг немає і з 1 квітня вже 13 батьків змогли подати документи. 

Багатодітна мама Надія Олексів резюмує, що живих черг у департаменті справді немає, адже всіх записують на місяць наперед. За словами жінки, вона 2 квітня прийшла в департамент, щоб подати документи. Втім, зможе це зробити лише 6 травня.

«Коли підійшла моя черга, мені сказали, що зразу подати неможливо, треба записатися у чергу. Я прочитала талон, виявилося мене аж на шосте травня записали на подачу документів», - обурюється жінка.

Чому в департаменті кажуть про 13 батьків вже подали документи за два дні, а інших записують на прийом через місяць, Бліц-Інфо поцікавилась у начальника Департаменту соцполітики міської ради Василя Семанюка. Чиновник пояснив, щоб потрапити на прийом з будь-яких питань мають записуватися всі. 

«Батьки записуються в загальну чергу і у визначений день приносять документи. 13 сімей, про які говорив мій заступник, ще раніше записалися в чергу з інших питань і заодно подали документи  на цю допомогу. Втім, батькам не варто переживати, адже незважаючи на коли вони записані в чергу, допомога їм буде нарахована з квітня. Тому ми закликаємо багатодітних батьків не панікувати, а приходити і приносити документи, щоб не втрачати свій шанс. Адже для багатодітної сім’ї це значна і потрібна допомога», - каже Семанюк.