Порошенко і Варфоломій підписали Угоду про створення незалежної української церкви

news-image: Порошенко і Варфоломій підписали Угоду про створення незалежної української церкви
Президент України Петро Порошенко, який перебуває з офіційним візитом у Туреччині, та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали у Стамбулі Угоду про створення незалежної української церкви.

Зустріч Президента з Патріархом проходила за закритими дверима, повідомляє Укрінформу.

"Сьогодні історичний день, який був започаткований з перших днів відновлення української незалежності", - сказав Порошенко у короткій заяві після зустрічі.

Як відомо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Президент України Петро Порошенко 3-4 листопада здійснює офіційний візит до Туреччини, де візьме участь у засіданні Стратегічної ради високого рівня та проведе перемовини з Президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 03.11.2018 11:33