Прикарпатці на війні: Андрій Фармуга - якщо включився в розбудову держави, маєш закінчити

news-image: Прикарпатці на війні: Андрій Фармуга - якщо включився в розбудову держави, маєш закінчити
Сьогодні, 14 жовтня українці святкують День захисника.

Аби розповісти більше про тих, хто захищає кордони України Бліц-Інфо продовжує спецтему "Прикарпатці на війні". Ми розповідаємо історії учасників АТО, що мотивувало їх захищати Україну, що роблять зараз, та як війна змінила їхнє життя.

Андрій Фармуга – франківський політолог, громадський діяч. Коли почалась Революції Гідності, Андрій не роздумуючи поїхав на майдан. Після майдану, як розпочались бойові дії на сході, він зрозумів, що має бути там, на фронті. Андрій служив у 79-тій миколаївській окремій аеромобільній бригаді.

«Я пропустив першу хвилю мобілізації, адже хоча пішов у військкомат і залишив там свої дані, мені так ніхто і не зателефонував. Коди дивився новини і бачив ,які втрати несуть наші хлопці, винив себе що роблю не достатньо. Тож коли почалася друга хвиля я напросився до військового комісара і мене таки взяли в ЗСУ. Служив 2014-2015 рік більшість часу був з підрозділом 79 аеромобільної бригади. Ми служили в околицях Донецького аеропорту де всередині були наші хлопці. Я був в артдивізіоні і забезпечував їм вогневу підтримку», - пригадує ветеран.

Що стосується мотивації, то за словами Андрія Фармуги, у нього було два стимули поїхати на фронт. Перш за все це досвід строкової служби, а друге – участь в подіях на майдані.

«Коли я побачив у ЗМІ, що на фронт йде багато молодих хлопців, які не мають абсолютно жодних знань щодо військової справи, то сидіти на дивані і залишатись байдужим для мене був не варіант. Окрім того, я брав участь у двох революціях і це було логічне продовження. Адже якщо ти вже включаєшся розбудову держави, то повинен завершити справу навіть у негативних обставинах таких як війна», - переконаний ветеран.

Андрій каже, що побачене на війні дуже багато чого змінило не тільки у ньому, але й у інших хлопців, які були в зоні бойових дій.

«Це впливає на світогляд людини, її переконання. Я почав більше цінувати рідних, кожну мить життя з розумінням, що воно рано чи пізно закінчиться. Окрім того, військовий досвід мені пригодився в мирному житті. Наприклад, якщо у тебе є завдання і тобі чогось бракує для його виконання ти вже по-військовому включаєш хитрість і знаходиш шляхи як вирішити ситуацію», - пояснює Фармуга.

Після повернення з фронту Андрій Фармуга зайнявся реабілітацією ветеранів, які пройшли через пекло війни. Він став тренером проекту «Побратими» де допомагає таким самим бійцям повернутися до мирного життя.

Нагадаємо, раніше ми писали про коломиянина Андрія Балацького. Боєць розповів, чому пішов в АТО. Читайте також про шлях на війні добровольця, музиканта відомого гурту "Кораллі" Мишка Адамчака.

До теми: Прикарпатці на війні: Артур Пірус із Галича про те, як захищав Україну

Прикарпатці на війні: Поліцейський Назар Кішак про цінності та людей на сході

Прикарпатці на війні: Волонтерська боротьба Василя Сенатовича

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.10.2019 14:36
загрузка...