Прикарпатські депутати звернулися до керівництва держави щодо неприпустимості підвищення ціни на газ

news-image: Прикарпатські депутати звернулися до керівництва держави щодо неприпустимості підвищення ціни на газ
Сьогодні, 7 грудня в Івано-Франківську розпочалось перше пленарне засідання 26 сесії обласної ради.

Серед іншого депутати розглянули звернення до президента України та прем'єр-міністра щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Зокрема, як йдеться у тексті звернення, Івано-Франківська облрада вважає неприпустимою виплату мільйонних премій керівникам "Нафтогазу" і зростання тарифів на блакитне паливо для населення. Окрім того пропонується поквартирне встановлення лічильників газу для населення.

Як зауважив під час виступів голова фракції Свобода в облраді Михайло Королик, це питання є дуже важливим і стосується кожного українця.

"Уряд Гройсмана звітує, що це підняття є перемога, адже мали підняти ще більше і водночас анонсує підняття тарифів на газ вдвічі наступного року. Уряд апелює, що ми піднімаємо ціни до рівня ЄС, але вони мали б спочатку піднімати рівень зарплат і пенсій до рівня європейських, а тоді ціни. Дивною нам здається і позиція нафтогазу, коли вони виплачують премії 46 мільйонів доларів для керівництва, коли для населення підіймають тарифи. Вони кажуть, ми виграли суд в Росії, тож люди заслужили премії. Проте хочу нагадати, що Уряд гарантував, що після перемоги в суді буде падіння цін на 40%. Суд виграли, а тарифи піднімають. Замість того, щоб брати кредити в МВФ і піднімати ціни, збалансуйте бюджет, підтримуйте малий бізнес, робіть енергозберігаючі техології і будуть гроші", - сказав Королик.

Фракція БПП заявила, що вони підтримують звернення, але частково.

"Ми згодні, що не можна керівникам Нафтогазу виплачувати такі премії. Що ж стосується підвищення цін, то це вина попередніх урядовців. Алдже після підписання урядом Юлії Тимошенко Меморандуму, ми зобовязані виконувати зобовязання перед МВФ. Тому не можна звинувачувати сьогоднішній уряд, адже він виконує попередні домовленості", - сказав депутат від фракції БПП Андрій Левкович.

За звернення  проголосували 52 присутніх депутати.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 07.12.2018 11:54