Прикарпатський онкоцентр отримав надсучасний апарат МРТ

news-image: Прикарпатський онкоцентр отримав надсучасний апарат МРТ
Сьогодні, 6 грудня в Прикарпатському онкоцентрі урочисто відкрили та освятили кабінет магнітно-резонансної томографії.

Тут функціонуватиме надсучасний томограф Vantage Titan MRT-1510 виробництва Canon Medical Corporation, який єдиний в області в державних медичних закладах, бо до тепер подібні апарати працювали лише в приватних установах. За словами завідувач відділенням променевої діагностики Прикарпатського онкологічного центру Закали-Горшко Ірини, саме цей 1,5-тесловий апарат є незамінний в діагностиці онкопатологій. Його характеристики дають змогу точно виявляти захворювання та його поширеність. Про це інформує Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА.

Сучасний МРТ має велику роздільну здатність, що дозволяє стадіювати захворювання та оцінювати ефективність лікування.

«Магнітно-резонансний томограф, який в нас функціонує на сьогодні, не має таких можливостей, – каже завідувачка, а цей зможе визначати онкопатології з дуже високою точністю не тільки в будь яких органах, а й в різних системах організму.
За день на томографі можна буде обстежити 5-6 пацієнтів. Процедура триватиме 40-60 хвилин».

Директор Прикарпатського клінічного онкологічного центру Володимир Романчик додає, що апарат вже повністю готовий до роботи, позаяк успішно пройшов тестування. На сьогодні на ньому вже обстежили 25 пацієнтів. «Такого апарату, як в нас, – каже директор онкоценту, – не те щоб в області, а й в Західному регіоні немає. Стаціонарних або амбулаторних онкологічних хворих, чи з підозрою на рак, скерованих від вузьких спеціалістів, як от нейрохірург чи онколог, обстежуватимуть безкоштовно. Для інших – вартість обстеження становитиме 2460 гривень. Але й ця сума значно нижча ніж у приватних закладах. Потреба в цьому МРТ надзвичайно велика, адже за словами Володимира Романчука, кожного року реєструють 4500-4700 первинно виявлених онкохворих. Через стаціонар проходить 7500-7800 пацієнтів. А в консультативній поліклініці за рік приймають близько 50 тисяч осіб.

«Дуже важливо, що такий апарат появився в нашій області, та ще й обстеження буде проводитись безкоштовно, – каже голова облдержадміністрації Денис Шмигаль. Вартість такого апарату становить близько 43 мільйони гривень: з державного фонду регіонального розвитку поступило біля 34 мільйони, державна субвенція – 6 мільйонів і 3,4 мільйона обласний бюджет. Забігаючи наперед, хочу сказати, що в планах створення лінійного прискорювача. Це вже наступна стадія розвитку, яка дасть можливість не просто виявляти і діагностувати, а ефективно лікувати онкозахворювання, – зазначає Денис Шмигаль.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 06.12.2019 20:03
загрузка...