Рибалка-браконьєр нарибалив на 84 тисячі гривень


Рекордну як для Прикарпаття суму збитків – 84 тисячі гривень – доведеться сплатити до бюджету браконьєр із села Небилів, Рожнятівського району.

6 жовтня чоловіка упіймали за браконьєрським ловом риби на річці Бистриця Надвірнянська в районі села Пасічна, Надвірнянського району, Івано-Франківської області на межі ділянки, вище якої любительське рибальство заборонене протягом усього року.

Найцікавіше, що насправді чоловік упіймав лише шість рибин загальною вагою всього 660 грамів. От тільки риба ця виявилась не простою. Справа в тому, що харіус європейський, якого недобросовісний рибалка ловив на поплавцеву вудку, оснащену штучною мушкою, є рибою рідкісною, занесеною до Червоної книги. Сума збитків, що нараховуються за знищення однієї такої рибини, не залежно від розміру та ваги, відповідно до затвердженої постановою Кабміну від 7 листопада 2012 року № 1030такси, становить 14 тисяч гривень. Тож за шість виловлених особин харіуса небилівському браконьєру доведеться сплатити 84 тисячі гривень – воістину «золота рибка».

«Вся риба була снулою, - говорить начальник Івано-Франківськрибоохорони Володимир Викалюк, - знаходилася в наплічній сумці чоловіка. Очевидно, він не збирався відпускати рибу, бо навіть не зберігав її в садку у воді. Загальна вага улову 660 грамів. Враховуючи значну суму завданих збитків (за таксами 84 тисячі гривень) справу передано в природоохоронну прокуратуру для відкриття кримінального провадження. А на винуватця ще чекає штраф за порушення Правил рибальства».

Як стверджує пан Викалюк, 84 тисячі гривень – сума рекордна для Прикарпаття. Раніше подібні випадки мали місце у червні - тоді недобросовісним рибалкам нарахували збитки у сумі 42,3 тисячі гривень - та у серпні – 14,3 тисячі гривень.

«Примітно, – зауважив начальник Івано-Франківськрибоохорони, -що в усіх випадках улови були невеликі як за кількістю, так і за розміром риби, рибальством займалися на Бистриці Надвірнянській.  Для Івано-Франківщини сума збитків внаслідок незаконної риболовлі просто неймовірна (ще й за такий малий улов)! Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову риба. Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка (докладаючи всіх зусиль аби якнайменше травмувати рибу як самим гачком, так і утримуючи її в руках) та одразу ж відпустити її у воду, аби зберегти їй життя. Вкотре наголошуємо, що потрібно дотримуватись Правил рибальства, вимог природоохоронного законодавства, дбайливо ставитись до природних багатств краю. Це збереже і рибу, і ваші фінансові статки. А ще радимо рибалкам-аматорам Івано-Франківщини добре ознайомитись із «червонокнижною» іхтіофауною, наприклад, на офіційному сайті Івано-Франківськрибоохорони».