Що робити, коли сусіди палять траву та листя. Поради МАРСіан

news-image: Що робити, коли сусіди палять траву та листя. Поради МАРСіан
З початком осені прикарпатці взялись активно палити суху траву та листя. Від їдкого диму потерпають також мешканці Івано-Франківська, але «горить» у всіх навколишніх селах.

Про те, як діяти у ситуаціях, коли хтось пались суху траву чи сміття у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо розповів керівник міської аварійно-рятувальної служби Олег Бевський.

За його словами, насамперед варто викликати 101. Служба оперативного реагування ДСНС відправляє на місце пожежників, аби ж МАРС. 

«Якщо відбувається невеличке, контрольоване спалення на власному подвір’ї також варто викликати поліцію, адже вони мають право скласти протокол на палія», - пояснює Бевський.

Також варто повідомити мобільну групу.  Її створили нещодавно, щоб боротись з тими, хто палить в екосистемах. Аби її викликати, варто зателефонувати до служби оперативного реагування 15-80 (телефони: 0342) 58-62-06 -стаціонарний, (050) 010-15-80, (067) 010-15-80) . Група може скласти на палія протокол за статтею 152 КУпАП.

Щоправда, працює мобільна група тільки тричі на тиждень – вівторок, п’ятницю та суботу з 16 до 20 години. Адже саме в цей час найчастіше палять траву.

У неї входять по одному працівнику МАРСу, Муніципальної варти, Інспекції з благоустрою та міського відділу ДСНС.

Заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної  роботи та діяльності правоохоронних органів Михайло Ковбас зауважує, що група хоч і працює тільки тиждень, однак у вівторок вже склала перший протокол. Мешканець Угорників спалював сухе листя.

В інші дні у приміських селах працюють свої мобільні групи, які мають наглядати за тим, щоб ніхто нічого не палив.

«Їздить мобільна група за затвердженим маршрутом. Однак, вона може з’їхати з нього, якщо надійде повідомлення про пожежу в екосистемі», - каже посадовець.

Працюватиме мобільна група до середини жовтня.

Читайте нас в FacebookTelegram, та InstagramТільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 06.09.2019 06:15
загрузка...