Штовханина поліції з Нацкорпусом та захоплені овації: Як Франківськ зустрів Петра Порошенка

news-image: Штовханина поліції з Нацкорпусом та захоплені овації: Як Франківськ зустрів Петра Порошенка
У вівторок, 19 березня на Івано-Франківщині з візитом перебуває Петро Порошенко.

У рамках візиту, гарант провів засідання Ради регіонального розвитку у Коломиї.

Також у рамках передвиборчої компанії Петро Порошенко провів зустрічі з мешканцями Косова та Івано-Франківська. Цього разу вони були відкритими та пройшли на площах. У програмі також виступи відомих український виконавців - гурту ТІК, Мандри та Марії Бурмаки. 

В Івано-Франківську до візиту президента готувалися ретельно. Ще  задовго до концерту на Вічевому майдані обгородили територію перед сценою та поставили металорамки. Бажаючих послухати президента виявилось чимало.

Спочатку зі сцени лунали патріотичні пісні, а потім розпочались виступи україських музикантів. Окрім того, на сцені виступили прихильники Петра Порошенка, які пояснювали, чому підтримують його кандидатуру на президенських виборах. 

Близько 17:30 до сцени зі стометрівки намагались пройти представники "Нацкорпусу" з гаслами та плакатами намагалися пройти до сцени. Втім вже біля ковальського деревця їх зупинила поліція. Розпочалась суперечка. Нацкорпус вимагав впустити їх до сцени, мовляв, у них мирна акція. Люди, що прийшли послухати президента почали називати їх провокаторами. У підсумку поліція взяла їх у кільце та почала витісняти до стоматологічного корпусу. Спалахнула штовханина.

А тим часом до Івано-Франківська прибув президент Петро Порошенко. Його вихід на сцену люди зустріли оплесками. 

У своєму виступі Петро Порошенко закликав франківців не вестись на провокації, не вірити солодким обіцянкам та бути свідомими.

"Псевдопатріоти можуть викликувати і патріотичні гасла. Ворог хоче пролити кров українців. Перший мій заклик - не піддавайтеся на солодкі обіцянки раю вже завтра. Запам‘ятайте, "Москва сльозам не вірить" - повірить тільки нашій українській силі! Багато ниточок тягнуться від Кремля. Не вірте тому бруду, що литиметься на нас протягом цього тижня. Ми єдині! Українці - єдині в мудрості, розумі і силі!", - підкреслив Порошенко.

Також наголосив на важливості підтримки української армії.

«І давня, і нова історія вчать нас – щоб вижити, маючи сусідом Росію, Україна повинна мати сильне військо. Армія, а не меморандуми є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, запорука безпеки кожного громадянина. Тому армія і сектор безпеки були і залишаються  першим моїм пріоритетом, - наголосив Порошенко.

«Як Президент і Верховний Головнокомандувач доповідаю вам: сила нашого війська зростає щодня. Щотижня армія отримує нову зброю. Нам допомагають партнери. Завтра я вирушаю на випробування нових ударних безпілотників. Будуть проведені перші пуски», - повідомив президент та додав, що «сьогодні на армію в повному обсязі працюють українські оборонні підприємства».

Прикарпатці час від часу переривали виступ президента оваціями.  Наостанок Петро Порошенко спустився до людей, аби потиснути присутнім руку та зробити спільну світлину. 

У той часу з іншого боку стометрівки його намагались перекричати представники Нацкорпусу, яким підійти ближче не давали підійти поліція. Окрім поліції до Нацкорпусу прийшли франківські атовці, які закликали їх не робити провокацій для російського ТБ. Також їм дорікнули, що багато учасників виглядають занадто юними, аби брати участь у акціях. Ті запевнили, що акція мирна, а всі учасники повнолітні. Завершилось все спільним виконанням Гімну України, який увімкнули на сцені. 

Як розповів представник Нацкорпусу в Івано-Франківську Сергій Сивачук, від штовханини з поліцією постраждало кілька осіб. Втім, до медиків будуть звертатись вже після акції протесту. 

Натомість у прес-службі поліції Прикарпаття повідомили, що нікого із учасників акції не затримували, постраждалих немає.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.03.2019 20:26