Сьогодні іванофранківці можуть безкоштовно зробити швидкий тест на ВІЛ

news-image: Сьогодні іванофранківці можуть безкоштовно зробити швидкий тест на ВІЛ
1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, щороку до цього дня визначають окреме гасло , яким цьогоріч є «Спільноти досягають змін». Івано-Франківськ теж приєднався до відзначення.

В Україні збільшується число ВІЛ-позитивних осіб, не вийнятком є і наша область. В Івано-Франківському СНІД-центрі на обліку знаходиться 1221 людина, 1152 дорослих та 69 дітей, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

На ВІЛ всього обстежено 37788 осіб, але за даними моніторингу кожен другий не знає, що він інфікований. Лікар-інфекціоніст Центру надання медичних послуг Лариса Репета зауважила, що у понад 60% прикарпатців виявили ВІЛ-інфекцію вперше зі стажем захворювання понад 5 років.

«Протягом останнього року у нас помінялась динаміка. Зріс статевий шлях, це є дуже гнітюче, бо раніше ми могли контролювати інфекцію, а зараз без спільних зусиль громад і медицини не будемо мати такої змоги. Саме тому ми співпрацюємо вже понад п’ять років з БФ «Захід Шанс»,- пояснює інфекціоніст.

Директор БФ «Захід Шанс» Олександр Гринь зауважив, що пресконференція та акція покликані, аби донести до населення області, що проблематика захворювань є широкою, а об’єднання спільнот надзвичайно актуальне.

«Наша організація працює вже 10 років. Акцію ми проводимо щороку і завжди вона несе певний месендж, завдяки якому спільноти досягають змін. Наша організація теж створена групою людей, які мали досвід вживання наркотиків. Тому ми всіляко єднаємось, аби домогти ВІЛ-інфікованим людям»,- наголошує Гринь.

Варто додати, що сьогодні, 2 грудня з 12.00 до 14.00 в центральній частині міста на Вічевому майдані проведуть акцію з інформування населення міста, щодо профілактики ВІЛ/СНІДу. 

На акції соціальні працівники надаватимуть населенню, всім зацікавленим особам консультації щодо профілактики ВІЛ, роздаватимуть засоби профілактики та інформаційні матеріали, також буде можна отримати консультацію лікаря дерматовенеролога.

На заході діятиме мобільна амбулаторія, де всі охочі зможуть безкоштовно пройти тестування на ВІЛ за допомогою експрес-тестів. Швидкий тест робиться через забір крові з пальця, результат можна дізнатись за 10-15 хвилин. Також кожен зможе отримати кваліфіковану консультацію.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.12.2019 11:43
загрузка...