Супрун розповіла про вбивчу властивість повітряних кульок


В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала заклик еко-активістів відмовитися від повітряних кульок на випускних та інших святкувань.

"Повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи найвіддаленіші куточки нашої країни. Після відпускання в небо кульки падають назад на поверхню землі та у водойми. Термін їхнього розкладання складає від 4 років, капронових стрічок - понад 100 років", - пише вона у Facebook.

Натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи. А пластик – дуже шкідливий для довкілля, тварин та здоров'я людини. Окрім того, яскраве забарвлення кульок та стрічок дуже приваблює тварин і птахів.

"Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути залишки кульок, які можуть завдати їм шкоди. Коли тварина поглинає залишки кульки, вона може блокувати її шлунково-кишковий тракт. Внаслідок чого тварини більше не можуть їсти та гинуть від голоду", – написала очільниця МОЗ.

Потрапляючи до води, залишки кульок дуже схожі на медуз та морських тварин, тому їх споживають в їжу більші мешканці водойм. Повітряні кульки шкодять і птахам. Вони їх не тільки їдять, а й заплутуються в стрічках і не можуть більше літати.

"Дослідження виявили, що повітряні кульки та їхні складові є провідною причиною загибелі морських птахів", – зазначила Супрун.

В. о. міністра порадила випускникам замість запуску повітряних кульок зробити щось корисне для довкілля - посадити дерева чи квіти.

"Не варто свідомо забруднювати природу та шкодити тваринам і птахам, якщо існують більш дружні до довкілля способи відсвяткувати важливі події", – резюмувала Уляна Супрун.