У 2013 році за фактами незаконного видобутку гравію прокуратурою Прикарпаття розпочато 10 кримінальних проваджень


Органами прокуратури Івано-Франківської області здійснюється постійний контроль за додержанням законності видобутку надр на території області.

Систематично, із залученням екологів, проводяться перевірки по виявленню несанкціонованого вибору піщано-гравійної суміші з русел річок та прибережних захисних смуг.

Нещодавно, черговий такий факт задокументовано у Верховинському районі.
Встановлено,  що 37-річний працівник філії «Верховинська дорожня експлуатаційна дільниця»,  в позаробочий час, використовуючи  навантажувач установи,  здійснював забір гравію із русла ріки Чорний Черемош.

Спокусившись на легкий заробіток, спричиняючи шкоду навколишньому природному середовищу, правопорушник навантажив повний кузов автомобіля «Урал».
За вказаним фактом прокуратурою Верховинського району зареєстроване кримінальне провадження  за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого  ч.2  ст. 240 КК України. Досудове розслідування триває

Варто зазначити, що загалом у поточному році органами прокуратури Івано-Франківської області  розпочато 10 кримінальних проваджень у сфері злочинів проти довкілля, внесено 42 подання, за результатами яких до відповідальності притягнуто 11 посадовців.