У Калуші фарба зафарбувала річку у червоний колір


У четвер, 7 листопада о 15.23 до рятувальників поступило повідомлення про забруднення річки Млинівка в Калуші, мікрорайон «Загір’я».

Про це Бліц-Інфо повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

До місця події виїжджала комісія в складі: заступника міського голови, головного інспектора Калуського МРВ УДСНС в області, начальника управління з питань НС Калуської міської ради, головного спеціаліста управління з питань НС по напрямку екології, т.в.о. начальника управління Держпродспоживслужби м. Калуш.

Повідомлено завідувача лабораторного центру Держпродспоживслужби,  працівників Калуського відділу поліції та СБУ.

Після прибуття до місця події факт забруднення водойми підтверджено. Вода в річці Млинівка має червоне забарвлення, без характерного запаху. Забруднення води в річці спостерігається протяжністю орієнтовно 3 км. Загибелі риби на  той час не виявлено.

Провівши обстеження річки вверх по течії було встановлено, що забруднення починається з потічка «Гуркотало», який проходить повз  територію  КП «Калушавтодор». Біля огорожі зі сторони підприємства виявлено згустки, ймовірно, водорозчинної фарби червоного кольору, якими найімовірніше забруднена вода в річці Млинівка.

Дана річка за 15 км впадає в р. Лімниця. Водозабір на р. Лімниця знаходиться вище по течії в с. Добровляни Калуського району. 

На  місці забруднення було взято проби речовини для подальшого дослідження в лабораторному центрі Держпродспоживслужби.

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!