У мережу виклали фото унікальної геологічної пам'ятки на Верховинщині

news-image: У мережу виклали фото унікальної геологічної пам'ятки на Верховинщині
Для поціновувачів унікальних геологічних пам'яток Карпат, тих, хто цікавиться стародавніми язичницькими віруваннями, г. Писаний Камінь, що на Верховинщині, - саме те.

Це унікальна геологічна пам'ятка природи державного значення висотою 1221 м., яка вабить до себе людей екзотичністю, неймовірністю і фантастичністю каменів висотою до 20 – 25 метрів, протяжністю 60 – 65 метрів і шириною 10 – 15 метрів. Всі вони розташовані серед вікового смерекового лісу. Про це в мережі повідомляє Михайло Ковтун.

За його словами, для далеких предків велика кам'яна скеля на горі Писаний Камінь була древнім дохристиянським святилищем (капищем), що притягувало на це місце сотні людей. Камінь справді розписаний загадковими прадавніми символами (петрогліфами), до яких додалися автографи наших сучасників.

"Гора популярна не лише завдяки кам'яній скелі – це ще й популярне місце для збору чорниці серед місцевого населення. І, що варто обов’язково зазначити, по маршруту до її вершини з с.Буковець через пол.Копілаш, в гарну погоду відкриваються неперевершені панорами Карпатських хребтів. Сьогодні ми мали змогу добре роздивитися вершини Чорногори, Чивчин, Гриняв, Покутсько-Буковинських хребтів та Марамуреша (Румунія). Івано-Франківщина – унікальна. Такі природні скарби потрібно берегти. Не залишайте сміття поблизу цікавих обєктів, які часто відвідують туристи та гості нашого краю!",- пише прикарпатець.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.02.2019 07:00
загрузка...