В Бурштинській міськраді нарікають на неякісний моніторинг повітря

news-image: В Бурштинській міськраді нарікають на неякісний моніторинг повітря
Сьогодні, 7 листопада комісія обласної ради з питань екології заслухала питання про проведений моніторинг якості повітря в Бурштині.

Як повідомила міська голова Бурштина Роксолана Джура, міськрада днями отримала результати моніторингу стану атмосферного повітря в Бурштині, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Гроші на моніторинг були виділені з обласного бюджету: 198 тисяч на проведення моніторингу і 110 тисяч розроблення проекту за результатами. Ми оголосили тендер на Prozorro і 6 травня переможцем стала фірма з Одеси. 25 жовтня міська рада отримала звіт моніторингу. Втім, більшість моментів у звіті не відповідає технічному завданню. Зокрема, моніторинг проводився тільки один день. Тому я звертаюся до членів комісії за порадою, що робити з коштами, адже ми вважаємо, що роботи виконані неякісно і платити немає за що",- каже Джура.

У свою чергу начальник земельно-екологічного управління Бурштинської міської ради Володимир Копаниця повідомив, що зауважень до проведеного моніторингу дуже багато.

"Заміри проводили тільки одного дня - 10 липня. Моніторинг передбачає системний аналіз протягом певного періоду часу, а не одноразово. Тільки на підставі таких досліджень можна робити висновки. В технічному завданні було чітко вказано температуру повітря і напрям вітру. В той день факел труби був направлений в іншу сторону. Окрім того, немає протоколів і актів перевірки. Також, згідно договору, мала бути фахова протокольна оцінка замірів, але її не надали. Окрім того у звіті використані застарілі нормативи",- каже еколог.

Копаниця також зауважив, що за результатами проведеного моніторингу, по окремих речовинах є незначні перевищення. Втім, до підписання актів, він не може оприлюднювати інформацію.

За словами Роксолани Джури, фірма офіційно визнала, що допустила ряд помилок. Хоча договір діє до кінця року і вони ще можуть провести моніторинг повторно.

Голова комісії Андрій Левкович повідомив, що радився з головою облради і домовився, що наступного року передбачать ще кошти, щоб провести більш якісний моніторинг.

Після обговорення комісія рекомендувала міськраді зачекати до кінця року і якщо роботи не будуть виконані якісно, не платити кошти цій фірмі.

До теми: Галицький район накрило пилом із золовідвалу Бурштинської ТЕС

Екоінспекція перевірить Бурштинську ТЕС через пилову бурю на золовідвалі

Бурштинська ТЕС втретє не допустила екоінспекцію для проведення перевірки


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 07.11.2019 19:12
загрузка...