В Івано-Франківську відкрили пам'ятну дошку відомому вченому Дмитру Фреїку

news-image: В Івано-Франківську відкрили пам'ятну дошку відомому вченому Дмитру Фреїку
Сьогодні, 2 вересня в Івано-Франківську відкрили пам'ятну дошку відомому українському вченому, доктору хімічних наук, академіку, професору Прикарпатського національного університету Дмитру Фреїку.

Її встановили на фасаді ПНУ, де вчений працював з 2003 року, інформує кореспонднтка Бліц-Інфо.

Перед відкриттям присутні вшанували пам`ять вченого. Відтак священик освятив дошку. За словами ректора вишу Ігоря Цепенди, усі присутні на відкритті завжди з теплотою згадують те, що Фреїк зробив для закладу.

«Наш університет сильний, бо ми шануємо традиції. Завжди потрібно пам’ятати про тих особистостей, які велику частину свого життя віддали університету. До числа таких людей входить професор Дмитро Фреїк. Це дивовижна постать, проте Господь його забрав швидко. Однак за ці роки він сформував наукову школу і все своє життя присвятив науці і вихованню. Ми пишаємось»- зауважує ректор.

Варто зазначити, Дмитро Фреїк був співавтором понад 800 монографій, наукових статей, авторських свідоцтв на винаходи та патентів України. Під його науковим керівництвом захищено 52 кандидатські і 3 докторські дисертації.

Довідка: Народився Фреїк Д.М. у с. Кінашів Галицького району, Івано-Франківської області. Професор був визнаним вченим з міжнародним іменем із створеного ним наукового напряму – фізико-хімічні основи матеріалознавства наноструктур, тонких плівок і кристалів сполук АIVВVI і АIIВVI та твердих розчинів на їх основі, перспективних для активних елементів опто- і мікроелектроніки, інфрачервоної техніки, термоелектрики. Наукові надбання, ініціативи, участь у проектах принесли і визнання міжнародною науковою спільнотою як Видатного вченого ХХ століття, Лідера нової епохи та «Людини року 2001».

Фреїк Д.М. очолював Івано-Франківське відділення Українського фізичного товариства та асоціацію «Вчені Прикарпаття», природничу секцію Івано-Франківського осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Заслужений діяч науки і техніки України (1993). Нагороджений медаллю РАН «Академік Курніков Микола Семенович» (1978). Академік Міжнародної термоелектричної академії наук (2002), член Американського товариствавирощування кристалів (2003). Соросівський професор (1997).


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.09.2019 10:36
загрузка...