В Косові презентували унікальні дизайнерські пальта за технологією гуцульського ліжника

news-image: В Косові презентували унікальні дизайнерські пальта за технологією гуцульського ліжника
Експозиція сучасного вбрання виставлена для огляду в залах Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини.

Виставку під назвою «Наспіване трембітою» презентували автори –  професорка Львівської національної академії Зеновія Шульга спільно з Оксаною Литвин та Ярославом Сахро, подружжям митців з Коломиї.

Творча пара представила колекцію авторського одягу з ліжникової нитки. Лі́жниками гуцули називають домоткані ковдри з овечої вовни. Одним з центрів сучасного ліжникарства є село Яворі́в на Косівщині. Саме яворівський ліжник колись надихнув подружжя дизайнерів застосувати це ремесло для створення одягу.  Оксана та Ярослав займаються цим вже понад 20 років. Виготовляють пальта, куртки, костюми, дитяче вбрання. В оздобленні використовують як авторські, так і традиційні народні мотиви. Такий одяг відзначається  вишуканістю і, у той же час, екологічністю, адже митці використовують натуральну овечу вовну . Навіть забарвлюють пряжу переважно природніми рослинними фарбниками, як це робили наші пращури.

Поряд з колекцією вбрання творчого подружжя, на виставці представлені авторські костюми Зеновії Шульги. Мисткиня - відома авторка  тканого одягу в етно-стилі, а також дослідниця народного текстилю, засновниця ряду мистецьких проектів, присвячених популяризації цієї теми. Тож, виставка у Косові відкрилася в рамках одного з таких заходів: ХХІ Міжнародного пленеру художнього текстилю "Самоідентифікація в сучасному діалозі культур" (Україна-Молдова). 

У день відкриття виставки  01 серпня  у Музеї також відбулася конференція "Генеза сучасності - самоідентифікація в культурі» для учасників пленеру. Доповідачі з України, Молдови, Польщі, Швейцарії та інших країн представили свої наукові напрацювання в галузі дослідження народного текстилю.  


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 04.08.2018 06:01
загрузка...