Як правильно обрати морозиво. Поради франківських фахівців

news-image: Як правильно обрати морозиво. Поради франківських фахівців
Морозиво - це ласощі від яких не відмовиться практично жодна людина у світі попри вік, стать і національність. Полуничне або шоколадне, з фісташками абоцуцукцууц4465444 шматочками фруктів.

На сторінці Держпродспожислужби фахівці написали поради, як правильно обрати морозиво.

 В Україні діють три національні стандарти на морозиво: 

-ДСТУ 4733:2007 «Морозиво молочне, вершкове, пломбір. Загальні технічні умови», 
-ДСТУ 4734:2007 «Морозиво плодово-ягідне, ароматичне; щербет, лід. Загальні технічні умови», 
-ДСТУ 4735:2007 «Морозиво з комбінованим складом сировини. Загальні технічні умови».

Сучасні технології усе далі відходять від класичної рецептури виробництва морозива, що дозволяє випускати цю продукцію без молока й молочних вершків. Нині споживачам пропонують сотні різновидів крижаних ласощів, щоправда, незважаючи на це, вибрати з їх числа продукцію на молочній основі, дуже складно, а придбати морозиво без стабілізаторів, ароматизаторів, барвників, консервантів і взагалі неможливо.

Тож споживач повинен уважно читати інформацію на маркуванні та обирати продукт, в якому різноманітних "поліпшувачів" та "замінників" натуральної сировини якомога менше. 

При виборі продукції звертайте увагу на таку інформацію на маркуванні, як назва самого морозива, назва та повна адреса і телефон виробника, адреса потужностей (об’єкта) виробництва, енергетична цінність, маса продукту, склад продукту має бути у порядку переваги складників, у тому числі з вказуванням харчових добавок та ароматизаторів, що використовувалися у його виробництві, умови зберігання, кінцева дата споживання “Вжити до” або дата виробництва та строк придатності до споживання - це дасть можливість свідомо й компетентно зробити свій вибір та обрати харчовий продукт до його купівлі.

Шукайте на упаковці літери ДСТУ- вони означають, що морозиво вироблено за державними стандартами, а цифри ДСТУ4733: 2007 і 4735:2007 говорять про те, що виробник використовує для виробництва морозива лише натуральні молочні жири (молоко, вершки), а не рослинні. Букви ТУ (технічні умови) говорять про те, що морозиво вироблено за індивідуальною рецептурою, зазвичай, воно дешевше, але і натуральних складових містить менше. 

Зверніть увагу і на дату виготовлення, хоча, відповідно до стандартів, термін придатності морозива при дотриманні необхідних умов зберігання –10-12 місяців, мають місце сьогодні на ринку й такі, термін реалізації яких - 2 роки. 

Пам’ятайте: краще купувати продукцію ближче до її дати виробництва.

Беріть до уваги колір морозива, він має бути характерний для даного виду морозива, рівномірний за всією масою одношарового або за всією масою кожного прошарку багатошарового морозива. У разі використання харчосмакових продуктів - відповідний кольору внесених харчосмакових продуктів. У разі використання харчових барвників - відповідний кольору внесеного барвника. Дозволено нерівномірне забарвлення та вкраплення у морозиві з харчосмаковими продуктами. Для глазурованого морозива колір покриття - характерний для даного виду глазурі і шоколаду. Для комбінованого морозива, що не є молочним продуктом, дозволено використовувати штучні барвники, ароматизатор, стабілізатори.

У морозива виробленого згідно ДСТУ4734:2007, дозволяється замінювати молоко водою або цукровим сиропом. Досить поширені є ласощі, в яких молочні інгредієнти замінюють на фруктове пюре або заморожений сік; вони користуються попитом, бо у них низька калорійність. Часто покупці обирають щербет , до складу якого входять шматочки сухофруктів і подрібнені горіхи. Ще один різновид холодних солодощів – заморожений йогурт – це звичний нам йогурт, тільки солодший і жирний, який фасується і заморожується промисловим способом.

Взявши з полиці упаковку морозива, зверніть увагу, щоб упаковка не була пошкодженою, щоб був збережений вигляд продукту, його форма (конус, стаканчик, прямокутник і таке інше). Форма обумовлена геометрією формуючого або дозуючого пристрою, формою вафельних виробів (печива) або спожиткової тари. Змінена форма говорить про те, що були порушені умови транспортування та зберігання (морозиво тануло). Пошкодження упаковки чи/та порушення умов зберігання морозива роблять продукцію небезпечною та створюють загрозу здоров’ю споживача. 

Подивіться склад продукту, чим коротший перелік інгредієнтів, тим краще, адже класичний рецепт цього продукту – молоко, вершкове масло, вершки і цукор. Вибирайте товар, що зберігається в морозильній камері, а не на відкритому прилавку. Визначити якість продукту лише за зовнішніми ознаками важко, тому уважно читайте інформацію про його склад.

Купувати морозиво краще в спеціалізованих магазинах або відділах супермаркетів, де вам нададуть інформацію про харчовий продукт з підтверджуючими документами.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.07.2019 20:22
загрузка...