Як в Івано-Франківську відзначили День Соборності

news-image: Як в Івано-Франківську відзначили День Соборності
Сьогодні, 22 січня в Івано-Франківську відзначають День Соборності.

З нагоди свята вулицями міста пройшла велелюдна хода до пам'ятника діячам ЗУНР, де відбулося урочисте віче.

Після спільного виконання гімну та покладання квітів, слово для привітання надали міському голові Руслану Марцінківу, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

"Ми прийшли сюди поклонитися нашим предкам, які сотню років тому прийняли надзвичайно важливе рішення про об'єднання. Це велична подія. Сьогодні ж, коли ми далі воюємо за соборність нашої держави, важливо уникнути помилок минулого. Ми, як і тоді, недооцінюємо Москву і повторюємо помилки наших предків. Перша помилка - думка, що нам не потрібна могутня армія. Ні, саме сильна армія - запорука суверенності держави. А друга помилка, що ми допустили внутрішній фронт. Совіти колись також створили УРСР і казали, що українці воюють між собою. Сьогодні ситуація повторюється. Протистояти їм можна тільки єдністю. Ворог не спить, він вичікує. Тому ми повинні вміти відділяти зерно від полови", - закликав мер.

Водночас депутатка Верховної ради Оксана Савчук переконана, що саме сьогодні ми святкуємо справжній День Незалежності.

"Саме в цей день сто один рік тому ми сказали, що хочемо бути самостійні. Цьогоріч нас чекає важливий вибір для подальшого майбутнього. Вибори до місцевих рад покажуть, куди ми будемо рухатися далі. Нам є різниця, чи ми будемо визнавати УПА, якою мовою будемо говорити, яку міжнародну політику вести. Ми не повинні йти на поступки Москві". - переконана Савчук.

Також депутатка зауважила, що зареєструвала законопроект де День Соборності пропонує визнати Днем Незалежності України, а 24 серпня святкувати відновлення Незалежності України. 

Читайте нас у FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.01.2020 13:25
загрузка...