10 найгарніших палаців України
Українські палаци відомі на весь світ своєю грандіозністю та величчю. Іноді навіть важко повірити, що тут дійсно жили люди, вели прийоми, пили чай на величезних терасах та мріяли про щасливе майбутнє.
Пропонуємо вашій увазі 10 вражаючих палаців Україниє, пише znaj.ua.
1.Палац Тарновських у Качанівці, Чернігівська область.
Будівля була зведена як одна із резиденцій президента Малоросійської колегії і генерал-губернатора Малоросії графа П. О. Рум'янцева-Задунайського, потім продана 1808 року поміщику Г. Я. Почеці та його дружині Парасці Андріївні. А після смерті Г. Я. Почеки палац успадкував син його дружини від першого шлюбу Григорій Степанович Тарновський. Багато митців Російської імперії 19 століття знаходили своє творче натхнення, перебуваючи в Качанівці: Т.Шевченко, М.Костомаров, М.Максимович, М.Гоголь, М.Глінка, Марко Вовчок,Д.Яворницький, І.Рєпін, М.Ге, М.Щепкін та інші.
2. Палац Потоцьких у Львові.
Польський магнат Альфред Потоцький був палким прихильником французької архітектури. Саме тому він замовив побудову своєї резиденції паризькому архітектору Луї Доверн'є. Але Альфред Потоцький рано помер і не встиг побачити свою майбутню садибу у всій її красі.
3. Палац графа Кирила Розумовського у Батурині
У 1799—1803 рр. на замовлення Кирила Розумовського за проектом шотландського архітектора Чарльза Камерона на околиці Батурина було споруджено великий палацово-парковий комплекс. Це єдиний в Україні палац з подібною мистецькою цінністю.
4. Маріїнський палац у Києві
Палац був зведений у 1750–1755 роках за зразком палацу, який проектував Бартоломео Растреллі для Олексія Розумовського. Спорудженням палацу керував видатний російський архітектор Іван Мічурін. До Жовтневої революції у Маріїнському палаці під час подорожі Україною зупинялася імператриця Катерина II. До 1950-х років палац носив назву Царський. А далі за ним закріпилася нинішня назва – Маріїнський. На честь Марії Олександрівни, дружини Олександра II.
5. Замок-палац в Білокриниці
Історія цього палацу починається ще у XVI столітті, коли власники навколишніх земель Збаразькі спорудили на цьому місці мурований оборонний замок. В 1603 році татарські орди зруйнували фортецю, та в 1606 році замок було відбудовано. Декілька разів палац руйнувався і відновлювався. Зараз в замку знаходиться Кременецький лісотехнічний коледж.
6. Палац Потоцьких у Тульчині
Палац почався будуватись у 1782 році за проектом французького архітектора Лакруа на замовлення представників родини Потоцьких. За часів господарювання Потоцьких, на території палацу знаходилися картинна галерея, бібліотека, стайні, оранжерея, навіть невелика друкарня. А ще за допомогою тунелів замок мав сполучення з іншими об'єктами Тульчина.
Зараз у палаці розміщується Тульчинське училище культури
7. Немирівський палац
Першочергово Немирівський палац був збудований для коронного гетьмана Юзефа Потоцького. Навколо палацу було закладено парк.
Останьою власницею маєтку Немирів та навколишніх сіл була онука Болеслава Потоцького княгиня Марія Щербатова. Вона перебудувала старий палац, збільшила парк до 85 га.
Коли в Немирові перебували більшовицькі полки, княгиня Марія Щербатова з родиною та молодша дочка Столипіна були розстріляні за те, що віддали маєток з майном під шпиталь воякам Української Галицької Армії.
8. Олицький замок, в Олиці Волинської обл.
Спочатку палац належав родині Радзівіллів. На даний момент у приміщеннях замку розташовується Волинська обласна психіатрична лікарня № 2.
9. Палац графів Шенборнів
Цей палац був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890—1895 роках у якості мисливського будиночка. Саме сюди приїздили імениті гості родини Шенборнів з будапешта й Відня. В проект замку було закладено особливу символіку: кількість вікон – 365 – відповідає кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, 12 входів – кількості місяців. На території парку діє бювет з мінеральною водою "Поляна Купель" та є справжнє "Джерело Краси" з цілющою водою.
10. Палац графа Бадені у Коропці.
Палац було споруджено у Коропці на початку ХІХ століття. А в 1893 році Коропець переходить у власність графа Станіслава Марціна Бадені.До нашого часу збереглася овальна бальна зала на першому поверсі палацу прикрашена панелями з дуба. На стінах були портрети польських королів. Поруч з королівською залою знаходилися їдальня, бібліотека та каплиця. З іншого боку тягнулися житлові приміщення. Другий поверх складався з житлових приміщень.