Де відпочити восени на Прикарпатті: Вольєрне господарство в Яремче


Косулі, дикі кабани, орли та інші представники карпатської фауни, як на долоні. Головна перевага вольєрного господарства в Яремче — відсутність зоопаркової атмосфери. Тут всі тварини та птахи утримуються у напіввільних умовах.

Вольєрне господарство — не зоопарк: різницю між першим та другим бачиш одразу, як тільки приходиш сюди. Тут тварини утримуються у напіввільних умовах: просторі вольєри чи просто огороджені металевою сіткою великі території, де олені, косулі, дикі кабани та інші види тварин, яких тільки можна зустріти у Карпатському краї, почувають себе комфортно, пишуть Туристичні карпати.

Вольєрне господарство

Вольєрне господарство

Уздовж стежки, що огинає вольєри, стоять оглядові вишки: якщо біля паркану на час вашого відвідування не буде жодної з тварин, побачити їх у їх природній середі проживання можна буде звідти — згори.

З одного боку, звучить трохи затерто: «тут утримуються косулі, дикі кабани, орли». Проте передати захоплення, яке викликають ці тварини та птахи навіть у дорослих відвідувачів, на словах важко: одна справа — читати туристичний посібник з яскравими картинками, а інша – справді побачити карпатського орла — великого хижого птаха, який, міцно вчепившись за гілля, сидить в метрі від тебе і блискає очима на зміїну шкуру: що, обідав, орлику?

Орел

Орел

Тут не так давно обладнали дорогу, парковку, одразу є де смачно пообідати – і заклади харчування поряд, і галявина з дерев’яними альтанками на березі потічка, якщо ви віддаєте перевагу не рестораному баношу, а пікніку з соком та бутербродами.

Кожному оленю — по яблучку

У Вольєрному господарстві деяких тварин можна підгодовувати. Звісно, що тільки звичним для них гостинцем. Так, скажімо, красені олені дуже охочі до соковитих яблук. Тварини подякують вам за фруктовий десерт — обережно візьмуть з рук через спеціальну шпарину в паркані шматочок яблука і, далеко не відходячи, чекатимуть добавки.

Такий безпосередній контакт із тваринним світом точно запам’ятається не тільки малюкам, але і їхнім татам та мамусям. Однак, будьте обережні, аби не нагодувати оленів власними пальцями.

Не проти поласувати кукурудзою, топінамбуром та гарбузом дикі кабани. В цей момент вони й не здаються такими дикими — кумедно рохкають та просять гостинця.

Звертайте увагу на інформаційні стенди: кого з мешканців вольєрів можна годувати, а хто нині перебуває на суворій дієті. Інколи туристи бажанням нагодувати тварин чи птахів їм тільки шкодять, тож будьте уважні й відповідальні!

Вольєрне господарство

Вольєрне господарство

Як дістатись?

До Вольєрного господарства можна доїхати автівкою — від залізничної станції прямуйте по вул. Свободи, за 300 м візьміть поворот вправо — до залізничного переїзду. Одразу за ним поверніть вліво і прямуйте вул. Грушевського близько 1 км до розвилки із вказівником: до Вольєрного господарства — направо ще 500 м.

Або дістатись пішки оберіть цей же маршрут. Від центру Яремче — не більше 1.2 км, за півгодини можна дійти.

Стежка до водоспаду

Йдіть за вказівниками — поряд з Вольєрним господарством, у лісовому затінку, грайливо котяться води річки Жонка і з невеликої висоти спадають вниз. Тут знайдете водоспад Дівочі сльози. Він невисокий — 1.5 метри заввишки, проте затишний. У місці падіння води утворилась ванна в людський зріст. Тим, хто здатен витримати крижану температуру гірської ріки, у ванну можна ризикнути зануритись після тривалої прогулянки.

Стежкою до нього — близько 2 км, тобто за півгодини неквапним темпом без проблем можна дійти!

Хочете більш видовищних водоспадів? Аби не їхати далеко, один можна побачити і в Яремче —водоспад Пробій. Або доїхати до водоспаду Гук — до нього приблизно 30 хвилин їзди рейсовим автобусом.

До Дівочих сліз за сухої погоди можна доїхати велосипедом — від вул. Свободи в Яремче сюди прокладено маркований маршрут. Проте дорога, за частих дощів, швидко перетворюється на “болото”. Окрім опадів, її дещо псують регулярні кінні екскурсії до водоспаду. Тож, якщо на тижні пройшов дощик, взувайте відповідне взуття — трекінгові чоботи чи кросівки. Або сідайте верхи на коня і — вперед!