На гірських річках Верховинщини і Косівщини знову хочуть будувати міні-ГЕС


В Українській природоохоронній групі заявили про те, що в Косівському та Верховинському районах знову хочуть будувати малі ГЕС.

Про це йдеться у заяві УПГ у facebook.

"Планували звести сотні гребель, перетворивши вільні річки на каскади ставків. Тоді природоохоронці оголосили це екологічною проблемою №1 в Україні й розпочали кампанію за збереження річок Карпат. Спільними зусиллями — місцевих мешканців, туристів, екологів, митців, журналістів та всіх небайдужих — вдалося відстояти і зберегти Черемош, Стрий, Опір та інші річки Карпат. Але охочі знищити річки повертаються. І знову — на ті самі ділянки", - йдеться у заяві.

Як зазначається, на Білому Черемоші знову планують будівництво ГЕС у с. Голошина Верховинського району. А на Черемоші — перекриття річки в с. Розтоки Косівського району.

"Будівництво малих ГЕС жодним чином не вирішує енергетичні проблеми країни — їхня потужність мізерна. Але наслідки для річок, біорізноманіття та туризму — катастрофічні. Крім того, таке будівництво суперечить міжнародним зобов’язанням України перед ЄС — зокрема, принципу «не завдавати суттєвої шкоди» (DNSH). Його дотримання є однією з умов отримання фінансування в межах програми Ukraine Facility. Черемош потрібно зберегти! Найкращий шлях — надати статус заказника ділянкам Білого Черемоша та Черемоша в межах Верховинщини та Косівщини. Наукове обґрунтування для створення заказника було підготовлено ще у 2015 році. Тепер слово — за Івано-Франківською ОДА та громадами", - наголошують природозахисники.

До теми: Великі проблеми малих ГЕС

До теми: Справу щодо будівництва незаконних малих ГЕС на Прикарпатті передали до суду

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!